Gå til innhold

Umulig å legge, for så og sove godt


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jenta vår sover godt og gjennom hele natta når hun først sovner. Men hun er ikke noe glad i å legge seg.

 

Før bare lå hun å grein, men de siste dagene er hun oppe å står i senga. Først leker hun og slenger kosekluten sin som hun alltid sover med på gulvet, og så begynner hun å grine. Jeg vet hun er trøtt, men hun vil bare virkelig ikke sove.

 

Hvordan kan jeg få henne til å synes at det å legge seg er deilig???

 

Synes det er vanskeligere å takle legging nå som hun står i senga.

 

Tips!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er hun overtrøtt? da kan de være vanskeligere å legge. Så ville prøvd å legge henne tidligere.

Skrevet

Mulig hun er overtrøtt. Vanskelig å få til riktig tidspunkt når hun på en måte aldri roer ned tempo. Det er liksom full rulle til siste secund. Prøver å roe henne ned på kvelden, men klarer ikke.

Skrevet

Regner med hun blir forberedt og dere har faste rutiner rundt leggingen? Hva med en film, feks Drømmehagen eller et eller annet som hun får se hver kveld før leggetid, kanskje dette kan roe henne ned og forberede henne på kvelden? Samme type serie hver kveld som hun til slutt vil forbinde med at hun snart skal legge seg?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...