Anonym bruker Skrevet 23. februar 2012 #1 Skrevet 23. februar 2012 Jeg ble satt fram en uke på UL termin. Mensterminen min er den 27 juni, mens UL terminen min ble den 20. Men jeg VET jo at mensterminen er den riktige! Jeg testet både med EL tester osv og vet nøyaktig når jeg ble gravid. Hadde ikke sex når jeg hadde mensen liksom! hehe Så hadde dere regnet dere som 22 eller 23 uker på vei?
Aiva j121110 og en i mai13 Skrevet 23. februar 2012 #2 Skrevet 23. februar 2012 Du kan jo gjøre hva du vil, men du kan regne med at sykehuset og din lege/jordmor kommer til å bruke ultralydterminen.. :-)
Myrsnipa-med1blå&2rosa Skrevet 23. februar 2012 #3 Skrevet 23. februar 2012 Selv om barnet ble laget rundt el din, så utvikler embryoer, fostre og babyer seg i rykk og napp. På ul i uke 13 så målte spesialisten baby til tre dager etter det vi trodde med mensteminen. På ul i uke 18 målte han ytterligere 4 dager bak så tilsammen ble vi satt en hel uke tilbake. Baby hadde da hatt veldig svingende vekstperioder, slik er det med alle babyer. Etter uke 18 utvikler babyer seg mer stabilt og i ca samme tempo alle sammen. Jeg går derfor alltid etter ul-terminen som leger, jordmødre og sykehusene går etter.
Anonym bruker Skrevet 23. februar 2012 #4 Skrevet 23. februar 2012 Ja ok.. takk! Var på UL i uke 12 og, og da stemte målene nøyaktig på den dagen jeg var på i forhold til menstermin! Altså 12+3. Men jeg får gå etter UL-terminen da:)
Anonym bruker Skrevet 23. februar 2012 #5 Skrevet 23. februar 2012 Her stemte menstermin min mest. Når jeg var på "overtid" og vannet gikk var det mye talg i vannet, og da sa de at det tydelig var menstermin som stemte mest, og da var jeg 3 dager over mens-termin Man kan aldri være sikker
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå