Anonym bruker Skrevet 19. februar 2012 #1 Skrevet 19. februar 2012 Barn som tente på kirka: http://www.dagbladet.no/2012/02/19/nyheter/brann/innenriks/20305703/
Anonym bruker Skrevet 19. februar 2012 #2 Skrevet 19. februar 2012 Ja, det er nok kjipt. Men ikke i nærheten av hvordan det er å oppleve at barnet blir påkjørt, eller alvorlig syk. Perspektiv, tross alt.
Anonym bruker Skrevet 19. februar 2012 #3 Skrevet 19. februar 2012 Dette er nok da barn med andre problemer. Men du skulle visst hvordan det kjennes, ja. Helt forjævlig. Dette er ikke noen jeg kjenner, men jeg har selv barn som har hatt sterke pyromaniske tendenser. Såpass at politi og brannvesen har vært innblandet, ja.
Anonym bruker Skrevet 19. februar 2012 #4 Skrevet 19. februar 2012 Dette er nok da barn med andre problemer. Men du skulle visst hvordan det kjennes, ja. Helt forjævlig. Dette er ikke noen jeg kjenner, men jeg har selv barn som har hatt sterke pyromaniske tendenser. Såpass at politi og brannvesen har vært innblandet, ja. MANGE barn som leker med fyrstikker uten å være pyromane!
Anonym bruker Skrevet 19. februar 2012 #5 Skrevet 19. februar 2012 De var sikkert ikke spesielt kristene så derfor greit å brenne den ned.
FrøkenSprøken Skrevet 19. februar 2012 #6 Skrevet 19. februar 2012 Skjerp dere! Hvorvidt dette var barn med problemer fra før av, har himla lite å si. De er BARN! 10 år gammle! Ja, det må være vanskelig å være foreldre akkurat nå, og vår omtanke bør gå til foreldre og barn. Det kommer til å bli tøft for dem en stund fremover nå. De hadde ikke ment å tenne på kirka, men de hadde lekt med ild uten å evne å se hvilke følger det kunne få. Det kunne ha vært deres barn også! Jeg bor selv på Rørvik, og håper nå så inderlig at lokalsamfunnet evner å tilgi barna og familiene, og legge dette bak seg. Ungene har tilstått, og bare det fortjener de enorm kredd for!
Anonym bruker Skrevet 19. februar 2012 #7 Skrevet 19. februar 2012 De var sikkert ikke spesielt kristene så derfor greit å brenne den ned. Nei, spesielt "kristene" var de nok ikke.
Anonym bruker Skrevet 19. februar 2012 #8 Skrevet 19. februar 2012 De gjorde det for de er neste generasjon DIB folk som skal fortelle at det er bra og best å gjøre noe som alle andre ikke gjør. Så kan de si at jeg brant ned en kirke da jeg var 10.
Anonym bruker Skrevet 19. februar 2012 #9 Skrevet 19. februar 2012 Der jeg kommer fra brant en skole ned etter at noen barn i 10-12års alderen hadde lekt med ild. Mange barn gjør det, disse var så uheldige at det tok fyr i skolen. I tillegg var ikke brannsikringen i bygningen bra nok sånn at brannen spredde seg mye raskere enn den burde. Jeg tror det var noe med brannvegger som ikke gikk helt opp på loftet og da er det jo nesten bortkastet... Rektor og andre voksne gikk ut med en gang å sa at disse barna har vært uheldige og at de håpet at alle ville ta vare på barna og familiene deres. Likevel var det ange som ikke klarte å skjønne at de barna hadde vært veldig uheldige og nesten utstøtte disse familiene. Jeg vet ikke hvordan det går med dem nå etter noen år, men håper folk har klart å glemme hva de har gjort sånn at ikke resten av oppveksten deres blir påvirket av et uhell. Håper også at dere/de som bor i Rørvik klarer å ta var på disse barna som helt sikkert heller ikke hadde planlagt at det skulle gå så galt som det gjorde.
Gjest sug lut Skrevet 19. februar 2012 #10 Skrevet 19. februar 2012 (endret) Unger finner på det meste. En av samfunnets meget respekterte høye menn tente på og svidde av x mål skog som barn - ikke fordi det var noe galt i oppdragelsen men fordi noe kom ut av kontroll. Endret 19. februar 2012 av sug lut
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå