Gå til innhold

Vannkopper voksen alder


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen som har hatt vannkopper i voksen alder? Jeg har det nå, og ser ut som en kjøttkake i ansiktet, det jeg lurer på er når jeg eventuelt blir bra igjen? Når vil jeg se ok ut i ansiktet? Er det noe jeg kan smøre som vil hjelpe? Hvitvask funker dårlig synes jeg. Funker bare på barna ;)

Videoannonse
Annonse
Gjest irismor
Skrevet

Hvis du tenker på kløen så bland sammen potetmel og vann og smør på vannkoppene. Fatter'n fikk vannkopper i voksen alder, søster'n og jeg var så hyggelige og delte med han ;)

Husker ikke hvor lenge han hadde de, men han har ingen arr etter vannkoppene. Ikke klø på de :)

Skrevet

Xylokain eller annen salve/gele er bedøvende. Og kløe er en form for smerte, så kanskje paracet/ibux kan hjelpe?

 

Jeg hadde en del vannkopper da jeg fikk det i tenårene, men har bare ett arr på brystkassen :) Og jeg fikk ikke noe som lindret kløen den gangen :)

 

Min bror hadde MANGE vannkopper, men har ikke arr. Men så var han bare 4-5 år da han hadde det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...