Gå til innhold

Hva bruker du fritiden din på?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dib ;)

 

Jeg har fire barn og en mann som er selvstendig næringsdrivende og jobber mye så jeg kan ikke skryte på meg så mye fritid akkurat..

 

Men jeg er en bokorm og bruker mye tid på å lese, det er 100% avslapning for meg å bli dratt inn i et helt annet univers og lese om andre mennesker og andre steder en stund. Det er min fritid! Leser nok ca 3 bøker i uken i snitt, men da ser jeg veldig sjelden på TV, leser når ungene er lagt for kvelden.

Skrevet

Dib ;)

 

Jeg har fire barn og en mann som er selvstendig næringsdrivende og jobber mye så jeg kan ikke skryte på meg så mye fritid akkurat..

 

Men jeg er en bokorm og bruker mye tid på å lese, det er 100% avslapning for meg å bli dratt inn i et helt annet univers og lese om andre mennesker og andre steder en stund. Det er min fritid! Leser nok ca 3 bøker i uken i snitt, men da ser jeg veldig sjelden på TV, leser når ungene er lagt for kvelden.

 

Feil, 2 bøker i uken i snitt, 3 blir litt mye selv for en bokorm som meg ;)

Skrevet

Det går i perioder. Noen perioder leser jeg mye. Jeg elsker egentlig å lese. Men det siste halvåret har jeg blitt ganske daff og nå går altfor mye tid bort til meningsløs surfing og wordfeud *pinlig* Håper jeg snart kommer inn i mitt ess igjen og begynner å lese og bruke fritiden på mer givende saker.

Skrevet

Fritiden blir brukt på husarbeid for tiden, syns ikke tiden strekker til lenger.

 

Jeg liker å tegne, male og andre hobbyaktiviteter. Så har jeg tid prøver jeg å sette meg ned med det, men ikke blitt tid i det siste. Skal ofte sette meg ned, ungene vil være med men endt med at jeg hjelper de med ting slik at jeg aldri får begynt på noe.

 

Fikk meg hobby i våres, plante og så. Så om en månedstid er det tid for å begynne på det igjen, og det gjelder jeg meg til. Håper jeg får meg drivhus i år, slik at jeg kan så enda mer enn i fjor.

Gjest frøken_førstegangs-med gutt<3
Skrevet

Dagdrømming...hehe.. Jeg maler og tegner veldig mye. Innimellom må jeg bare la være, for jeg blir så oppslukt at 4-5 timer bare forsvinner, og samboeren blir grinete ;)

 

Desverre så blir mye fritid brukt på husarbeid også...jeg prøver å roe ned litt på den fronten, det er faktisk ikke såååå viktig.

Skrevet

:)

 

Jeg scrapper og strikker og koser meg med permisjon ;)

 

Nå studerer jeg fullt så fritiden går mest til studier :)

Skrevet

Jeg bruker en del tid på data og sudoku, og når barna er i seng liker jeg og sykle litt foran tv, ta en dusj og beina på bordet foran mer tv ev. data om samboeren ser på noe kjedelig.

 

Hvis jeg hadde hatt en hel dag eller helg for meg selv hadde jeg nok prioritert data, tv, trent, dusje, sove lenge, besøke venninne®, lage noe god mat, shoppa (i alle fall gått og trasket litt i butikker :P) og løst sudoku :D

Skrevet

Det meste av fritiden brukes selvfølgelig på husarbeid og ting jeg gjør sammen med barna, men ellers så løper jeg en del og går minst en skikkelig skitur uten barn i uka, trener 4-5 ganger i uka. Jeg liker å bake og noen ganger holder jeg på med et håndarbeid eller treffer venninner (ca en gang pr mnd). Jeg er glad i å lese. Det gjør jeg hver kveld på senga, men det meste av fritiden går nok med til TV og nett.

Skrevet

Fritid????

Jeg sover.............

Skrevet

Rydder......

Eller ser jeg på TV. Sitter foran dataen.

Før spilte jeg mye data. Sims.

Skrevet

Ser at ingen skriver at de bruker noe av fritiden til kvalitetstid med mannen... Merkelig...

Skrevet

Prøver å holde på med kreative ting, men jeg har alltid tusen prosjekter, og ingen jeg egentlig fullfører.. Håpløs!

 

Som regel ser jeg på tv, eller sitter på nett. Hater at jeg sløser bort så mye tid på det, så innimellom har jeg perioder hvor jeg skal lette litt på samvittigheten og leser mye bøker eller tegner/maler.

Skrevet

Jeg må svare igjen jeg. Når jeg tenkte på fritid, så tenkte jeg når jeg er alene hjemme og utenom husarbeid. Husarbeid så jeg ikke helt på som fritid ;) Selvsagt må jeg også rydde, vaske etc. Og selvsagt spiller jeg spill med barna og er med dem også. Og iblant klarer jeg å trykke inn litt tid med mannen i det hele. Men når jeg er helt ego så blir det data.

Skrevet

Strikker, er hos hestene, tegner/maler, ser serier, steller med kattene,leker med ungen, går tur med mannen... Mye rart det :)

Skrevet

Husarbeid, trening, leksehjelper, kjører/henter unger, treffer venninner ca 2 - 3 ganger i måneden (fast) noen ganger oftere. Ser tv

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...