Anonym bruker Skrevet 1. februar 2012 #1 Skrevet 1. februar 2012 Datteren min fikk mensen da hun var 11 år. Nå er hun 12, og hun har hele tiden vært plaget av kraftige menssmerter. Hun må så godt som alltid være hjemme fra skolen den første dagen, og spiser masse smertestillende. Jeg fikk i min tid p-piller mot menssmerter, men da var jeg 16 år gammel. Er det forsvarlig å gi det til en jente på 12 år? Hun er 1,75 høy og veldig utviklet i kroppen, mn det føles feil. Samtidig er det jo ille å se henne så plaget, hun er redusert flere dager i måneden.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2012 #3 Skrevet 1. februar 2012 Jeg ville også spurt legen, om han mener p-piller det som vil hjelpe best hører dere selvfølgelig på hans råd. Om han har andre medisiner å tilby som han mener er et bedre alternativ hører dere selvfølgelig også på hans råd.
lille sprelle Skrevet 1. februar 2012 #4 Skrevet 1. februar 2012 Rådet om å gå til legen er lurt. Hormonbehandling er kreftfremkallende (brystkreft) og er derfor ikke heldig om man bruker det i lang tid. Dersom hun ikke trener, anbefaler jeg at dere prøver å få henne i gang med en aktivitet. Trening minsker blødningene og smertene. I forbindelse med mensen er det veldig fint om hun kan klare å bevege seg litt, det vil faktisk lette smertene.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2012 #5 Skrevet 1. februar 2012 Det var fastlegen min som foreslp p-piller da jeg nevnte det for ham. Dersom hun skulle få piller, ville det selvsagt skjedd gjennom lege. Men kjenner som sagt at det byr meg litt imot, og ville høre hva andre tenkte om det. Hvordan kan trening begrense blødningene? Smertene kan jeg forstå, men blødningene? Det blodet som er der må jo ut, uansett hva man gjør? HI
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2012 #6 Skrevet 1. februar 2012 Det var fastlegen min som foreslp p-piller da jeg nevnte det for ham. Dersom hun skulle få piller, ville det selvsagt skjedd gjennom lege. Men kjenner som sagt at det byr meg litt imot, og ville høre hva andre tenkte om det. Hvordan kan trening begrense blødningene? Smertene kan jeg forstå, men blødningene? Det blodet som er der må jo ut, uansett hva man gjør? HI Flere toppidrettsutøvere sliter med smerter og blødninger, så tror ikke at det hjelper. Blødnindsmassen og smerter er hormonelt betinget.
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 1. februar 2012 #7 Skrevet 1. februar 2012 Jeg gikk på en 3 mnd kur på p piller når jeg var 12 år og de hjalp meg veldig. Jeg hadde store smerter og blødde mye. Etter kuren hadde jeg normal blødning, normale menssmerter og den kom punktlig.
Tauriel Skrevet 1. februar 2012 #8 Skrevet 1. februar 2012 Trening fungerer for noen, men ofte er det de ferreste... Hvis legen mener p-piller vil hjelpe så kan det jo prøves. Jeg gikk på p-piller over en kort periode, og mensen ble mye bedre i flere år før jeg måtte ha en ny periode med p-piller.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2012 #9 Skrevet 1. februar 2012 Kjenner situasjonen til jenta di, så alle medfølelse til ho. Hadde det likedan pluss at jeg besvimte av smerter og store blødninger. Jeg fikk respet på naproxene mener det var 500mg dobbelt så sterk som den respetfrie. og tok den med 1 paracet ved første anntydning. Det redda meg gjennom mange mestrasjoner og gjør det ennå. Hvis smertestillende fortsatt ikke funker bedrer det seg med en 1,5liter flaske varmt vann på magen. Jeg starta med dette da jeg var 11år. Hvis det alt er utprøvd ville jeg prøvd ppille, men hvis ikke test naproxsen og paracet først, resept fås av legen. Ppille har ikke hjelpt for meg, og jeg har prøvd flere slag.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2012 #10 Skrevet 1. februar 2012 Jeg fikk p-piller når jeg var 13 år, pga menssmerter. Det hjalp så utrolig mye
Gjest Alt inkludert Skrevet 1. februar 2012 #11 Skrevet 1. februar 2012 Jeg startet også på p-piller da jeg var 13 år pga ekstreme smerter og store blødninger. Det hjalp veldig for meg! Fikk i tillegg resept på Naproxen, som egentlig var det eneste middelet som virket mot menssmerter.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2012 #12 Skrevet 1. februar 2012 P-piller hjalp dattra mi også, hun fikk uten østrogen i
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå