Anonym bruker Skrevet 30. januar 2012 #1 Skrevet 30. januar 2012 Ikke snakk om et stort beløp, men nå begynner det å minke litt på kontoen i noen dager til, og bhg regninga skal betales. Lånte en venninne 2500 kroner i Desember og her om dagen skulle hun overføre, men så hadde hun glemt kortleseren og skulle overføre en annen dag sa hun.. Hvordan si ifra på en peeen måte at man vil ha pengene sine tilbake uten å høres grisk ut?
Anonym bruker Skrevet 30. januar 2012 #2 Skrevet 30. januar 2012 Du er ikke grisk uansett hvordan du sier at du vil ha tilbake pengene dine som du var så snill å låne bort. Bare si at du trenger de til regninger og at hun må overføre de nå.
Gjest sug lut Skrevet 30. januar 2012 #3 Skrevet 30. januar 2012 Jeg trenger at du betaler meg pengene du skylder nå. Barnehageregninga forfaller hvert øyeblikk. Det er ingen grunn til å si noe på en pen måte når folk ikke betaler det de skylder. Det holder ikke å ha glemt kortleseren en dag - da gjør man det umiddelbart hjemmefra samme kveld.
Popelko Skrevet 30. januar 2012 #4 Skrevet 30. januar 2012 Jeg er sånn selv. Lurer på hvor mye penger jeg egentlig har utestående. Men siden det dreier seg om så mye, så er du absolutt ikke urimelig om du sender en meld f.eks. Skriv noe sånt: "Hei. Ikke for å virke gnien, men har du mulighet til å føre over de pengene nå? Har noen regninger som må betales " . Da virker du verken sur eller gnien
Anonym bruker Skrevet 30. januar 2012 #5 Skrevet 30. januar 2012 "Hei, jeg er blakk. Gidder du overføre pengene? Lyst til å spise middag med oss i kveld foresten?"
Anonym bruker Skrevet 30. januar 2012 #6 Skrevet 30. januar 2012 Send henne en sms: "Fint om du betaler tilbake pengene nå. Trenger dem til barnehageregningen. Takk!" Om man er dårlig på i så fra så er det lettere med en sms enn å ringe
Anonym bruker Skrevet 30. januar 2012 #7 Skrevet 30. januar 2012 Egentlig veldig dumt at man må ha unnskyldninger for å få sine gene penger tilbake. Jeg låner ikke bort penger for har funnet ut at de fleste er så utrolig trege å betale tilbake.
Anonym bruker Skrevet 30. januar 2012 #8 Skrevet 30. januar 2012 Takk for svar her! Låner penger vekk når mine nærmeste spør pent, men er langt fra rik sjøl ( alenemor til og med) Har til og med lånt søsteren min flere tusen, men de pengene så jeg jo aldri igjen og så dumsnill som jeg er hadde jeg aldri samvittighet å kreve de tilbake siden hun og mannen sliter økonomisk. Hun jeg lånte til nå er jo såkalt fattig student, men så fikk hun inn det store stipendet nylig så, og lovde i Desember at jeg skulle få alt tilbake. *Klaskipanna* Tror kanskje jeg må slutte å låne vekk.. -HI-
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå