Anonym bruker Skrevet 30. januar 2012 #1 Skrevet 30. januar 2012 Ok, for det første; før jeg fikk barn var jeg nesten aldri syk, så jeg vet ikke hvor ille slike småting som forkjølelse kan bli, da jeg for det meste bare har slitt med snørrete nese, kvalme eller hodepine. Ellers har jeg sluppet ganske lett unna sykdom i min oppvekst. Jeg og toåringen har nå vært skikkelig forkjøla i en uke. Virker som at det er masse slim som tetter nesen, for selv om vi er potte tette så vi ikke får puste renner det ut masse, og vi klarer å blåse ut masse gørr. Men klarer rett og slett ikke blåse ut det som blokkerer, sånn at det er mulig å puste. Halsen er kjempesår, hosten er ekkel og vi brekker oss nesten og blir helt slitne, og matlyst er jo i grunn ikke-eksisterende. Er dette bare helt vanlig forkjølelse, eller kan det være en virusinfeksjon? Jeg er gravid i tredje trimester også, vil babyen ta skade av at jeg er syk?
Gjest Morn du Skrevet 30. januar 2012 #2 Skrevet 30. januar 2012 Kjøp slimløsende middel på apoteket, nesespray er og en fin ting. God bedring!
Cruella De Vil Skrevet 30. januar 2012 #3 Skrevet 30. januar 2012 Hei, det går jo en sånn lungebetennelse nå (Mycoplasma eller noe slikt?), og jeg har hørt at et av symptomene på denne er ekstrem hosting... Så jeg ville tatt en tur til legen, jeg. Det er bedre med en gang for mye enn en gang for lite med små barn i og utenfor magen. God bedring, det er ingenting som r så kjipt å være syk når man er gravid og har barn fra før, så jeg håper du kommer deg fort!
Anonym bruker Skrevet 30. januar 2012 #4 Skrevet 30. januar 2012 Men må ikkeden mycoplasma gå over av seg selv? Penicillin tar ikke den fordi den er et virus.
Cruella De Vil Skrevet 30. januar 2012 #5 Skrevet 30. januar 2012 Hm, noen jeg kjenner sa de fikk medisin (Penicillin?) mot Mycoplasma, i hvert fall, men kanskje jeg misforstod? Uansett er det nok lurt å ringe legen når det er snakk om små barn og gravide som har såpass nedsatt allmenntilstand.
Gjest irismor Skrevet 30. januar 2012 #6 Skrevet 30. januar 2012 Mycoplasma går som en farsott i barnehagen hos søta
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå