Anonym bruker Skrevet 22. januar 2012 #1 Skrevet 22. januar 2012 Dette er store barn(5. klasse), men foreldrene vil ha invitasjon, før de tror på barna sine. Og vi bor i en miniby..... Helt trygt, samme klasse som alltid og jeg vil være tilstede hele tiden. Jeg har sagt at det blir feiring, og barnet mitt har sagt fra til jentene i klassen. Men foreldrene krever visst invitasjon skriftlig. Hva skal jeg skrive? Jeg har utformet noe: " Hei, "navnet" . Jeg inviterer deg til bursdagsfeiring i dag på "stedet", fra klokken 17 til 19. Kort varsel, men dette blir gøy. Hilsen......" Høres dette OK ut? Ingen av jentene har fritidsaktiviteter mandager.
alvemamma Skrevet 22. januar 2012 #2 Skrevet 22. januar 2012 Har du mobilnumre til alle? Send en melding med det samme!
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2012 #3 Skrevet 22. januar 2012 Hæ, skal du ha bursdag uten å ha invitert på forhånd? Selvfølgelig vil foreldrene ha innbydelse! Hadde min 5.klassing kommet og sagt at en av de andre guttene i klassen har bedt han i bursdag ville jeg også bedt han hente innbydelsen så jeg fikk se når og hvor det skulle være... En innbydelse trenger ikke være avansert, ofte lages de enkelt på datamaskinen og printes ut. Når det skal være, hvor det skal være, hvem som feires og et telefonnr til foreldrene pleier være standard innhold.
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2012 #4 Skrevet 22. januar 2012 Selvfølgelig sender man invitasjon når man inviterer til bursdag!! Hadde min 5,klassing kommet hjem og sagt han var bedt i bursdag uten å kunne framvise noen form for invitasjon og vi som foreldre ikke hadde mottatt noen informasjon i form av en telefon eller sms, så hadde jeg også begynt å lure...... Hva har du gjort ift invitasjon de foregående årene da? Invitasjon samme dag er lovlig seint. Hvordan tenker du at foreldrene skal ordne gave? mange foreldre vil kanskje ikke rekke å se invitasjonen før feiringen begynner engang!
3 er nok! Skrevet 22. januar 2012 #5 Skrevet 22. januar 2012 Skjønner godt foreldrene, jeg... Uansett hvor liten bygd dere bor i... Jeg ville nok valgt å flytte bursdagen slik at foreldrene kan få forberede seg og planlegge litt. Dersom bursdagen begynner kl 17, er det kanskje noen som ikke engang rekker å se innbydelsen. Du sier det er jenter som kommer, og de vil kanskje pynte seg litt, og foreldrene vil kanskje sende med engave, for ikke å snakke om å planlegge henting og bringing av barna.
Anonym bruker Skrevet 23. januar 2012 #6 Skrevet 23. januar 2012 Syns ikke det er rart at foreldrene vil ha en innbydelse jeg. Jeg hadde ikke sendt ungen min i bursdag uten å få se en innbydelse først:) Tror du også innser det om du tenker deg om litt. Send sms til foreldrene da vel:)
Gjest Morn du Skrevet 23. januar 2012 #7 Skrevet 23. januar 2012 Hum, jeg synes 2 dagers varsel er i seneste laget jeg da. Men om jeg hadde fått nyss om en bursdag som jeg ikke hadde fått se invitasjonen til, hadde jeg ringt eller sendt en sms for å høre om det stemte. Men ville selvfølgelig hatt en skriftlig invitasjon.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå