Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #1 Skrevet 12. januar 2012 Kanskje det er en del av "testingen" der? Har ikke lagt merke til det før, men nå er ettåringen min i gang med å bruke trehjulsykkel som gåvogn her hjemme. Temmelig klar for gåvogn, tenker jeg. Og så har vi time for ettårskontroll om noen dager, så da dukket tankjen om å få prøve en vogn før kjøp opp.
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #2 Skrevet 12. januar 2012 Det har jeg ikke sett på de to helstestasjonene mine unger har hatt.
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #3 Skrevet 12. januar 2012 Gåvogn er bare bortkastede penger. Sønnen din kommer til å gå like fort, om ikke mye fortere, dersom han får gjøre tingene i sitt eget tempo uten denne vognen. Barn som lærer å gå i gåvogn får inn feil balanse og teknikk. Dessuten kan jeg aldri tenke meg at helsestasjonene vil ha noe som er sterkt frarådet av fysioterapeuter.
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #4 Skrevet 12. januar 2012 Gåvogn er bare bortkastede penger. Sønnen din kommer til å gå like fort, om ikke mye fortere, dersom han får gjøre tingene i sitt eget tempo uten denne vognen. Barn som lærer å gå i gåvogn får inn feil balanse og teknikk. Dessuten kan jeg aldri tenke meg at helsestasjonene vil ha noe som er sterkt frarådet av fysioterapeuter. Det er ikke gåvogn som er frarådet, men gåbil.
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #5 Skrevet 12. januar 2012 Gåvogn er bare bortkastede penger. Sønnen din kommer til å gå like fort, om ikke mye fortere, dersom han får gjøre tingene i sitt eget tempo uten denne vognen. Barn som lærer å gå i gåvogn får inn feil balanse og teknikk. Dessuten kan jeg aldri tenke meg at helsestasjonene vil ha noe som er sterkt frarådet av fysioterapeuter. Det er ikke gåvogn som er frarådet, men gåbil. Det er omvendt. Gåvogn er frarådet. Gåbil sies det ikke så mye om.
Den perfekte mor, påan igjen Skrevet 12. januar 2012 #6 Skrevet 12. januar 2012 Er det gåstol dere mener? Slik som de sitter oppi? Det er frarådet. Slike gåbiler og slik som de skur foran seg fungerer jo på samme måte som bord og diverse møbler de støtter seg til?
Serepta Skrevet 12. januar 2012 #7 Skrevet 12. januar 2012 På vår helsestasjon har de en sånn brio sak. Det kjøpte vi også til vår gutt, og han hadde mye moro med den. Supert å frakte bamser og leker oppi, samtidig som han støttet seg før han lærte å gå skikelig. En leke mer enn et hjelpemiddel da...
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #8 Skrevet 12. januar 2012 Gåvogn er bare bortkastede penger. Sønnen din kommer til å gå like fort, om ikke mye fortere, dersom han får gjøre tingene i sitt eget tempo uten denne vognen. Barn som lærer å gå i gåvogn får inn feil balanse og teknikk. Dessuten kan jeg aldri tenke meg at helsestasjonene vil ha noe som er sterkt frarådet av fysioterapeuter. Det er ikke gåvogn som er frarådet, men gåbil. Det er omvendt. Gåvogn er frarådet. Gåbil sies det ikke så mye om. Nei det er ikke omvendt. Det er gåbil som de kan sitte oppi som er frarådet. Gå vogn som de dytter foran seg er ikke frarådet.
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #9 Skrevet 12. januar 2012 Her var det mye forvirring i begreper tror jeg. Er det gåstol, gåvogn eller gåbil som menes? Gåstol: http://babycare.no/index.cfm?tmpl=butikk&a=product_inline&b_id=1025280&b_kid=192228 Gåbil: http://lekmer.no/barn-og-baby/babylek/lare-a-ga-vogner/l%C3%A6r-%C3%A5-g%C3%A5-bil-my-first-racing-rider Gåvogn: http://lekmer.no/barn-og-baby/babylek/lare-a-ga-vogner/brio-l%C3%A6r-%C3%A5-g%C3%A5-vogn-r%C3%B8d
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #10 Skrevet 12. januar 2012 Her var det mye forvirring i begreper tror jeg. Er det gåstol, gåvogn eller gåbil som menes? Gåstol: http://babycare.no/i...80&b_kid=192228 Gåbil: http://lekmer.no/bar...st-racing-rider Gåvogn: http://lekmer.no/bar...5-vogn-r%C3%B8d Og det er forøvrig gåstol som er frarådet.
Nikamo Skrevet 12. januar 2012 #11 Skrevet 12. januar 2012 (endret) Gåvogn er bare bortkastede penger. Sønnen din kommer til å gå like fort, om ikke mye fortere, dersom han får gjøre tingene i sitt eget tempo uten denne vognen. Barn som lærer å gå i gåvogn får inn feil balanse og teknikk. Dessuten kan jeg aldri tenke meg at helsestasjonene vil ha noe som er sterkt frarådet av fysioterapeuter. Det er ikke gåvogn som er frarådet, men gåbil. Det er omvendt. Gåvogn er frarådet. Gåbil sies det ikke så mye om. Nei det er ikke omvendt. Det er gåbil som de kan sitte oppi som er frarådet. Gå vogn som de dytter foran seg er ikke frarådet. Dævver! Er dere fulle alle mann eller?! Goddag, mann. økseskaft. Endret 12. januar 2012 av Nikamo
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #12 Skrevet 12. januar 2012 Gåvogn er bare bortkastede penger. Sønnen din kommer til å gå like fort, om ikke mye fortere, dersom han får gjøre tingene i sitt eget tempo uten denne vognen. Barn som lærer å gå i gåvogn får inn feil balanse og teknikk. Dessuten kan jeg aldri tenke meg at helsestasjonene vil ha noe som er sterkt frarådet av fysioterapeuter. Det er ikke gåvogn som er frarådet, men gåbil. Det er omvendt. Gåvogn er frarådet. Gåbil sies det ikke så mye om. Nei det er ikke omvendt. Det er gåbil som de kan sitte oppi som er frarådet. Gå vogn som de dytter foran seg er ikke frarådet. Dævver! Er dere fulle alle mann eller?! Goddag, mann. økseskaft. Hehe, forsøk på vranglære
Pigalopp:-) Skrevet 12. januar 2012 #13 Skrevet 12. januar 2012 På helsestasjonen hos oss har de TO stk Lær-å-gå-vogn fra Brio. Så kan dere lure da, på om den er frarådet eller ikke, og om det går under gåbil/stol eller vogn ....
Den perfekte mor, påan igjen Skrevet 12. januar 2012 #14 Skrevet 12. januar 2012 Ikke mye gleder meg like mye som å se at JEG har rett! Moahaha!
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #15 Skrevet 12. januar 2012 nei, nå putter jeg ungen i gåvogna, selv tar jeg gåstolen, og finner senga mi
Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #16 Skrevet 12. januar 2012 nei, nå putter jeg ungen i gåvogna, selv tar jeg gåstolen, og finner senga mi Gåbilen parkerer jeg forresten, siden jeg har tatt meg ei pils på en helt vanlig torsdag
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå