Anonym bruker Skrevet 12. januar 2012 #1 Skrevet 12. januar 2012 Imorra tidlig blir jeg mamma igjen for andre gang...er så utrolig spent, og veldig klar for å møte babyen min nå.
beee Skrevet 12. januar 2012 #2 Skrevet 12. januar 2012 Så spennende! Jeg er også gravid med nr to, og hadde KS første gang. Tror jeg ønsker dette igjen, fikk du velge? trenger argumenter... lykke til!
Kosemosepose Skrevet 12. januar 2012 #4 Skrevet 12. januar 2012 Så spennende! Jeg er også gravid med nr to, og hadde KS første gang. Tror jeg ønsker dette igjen, fikk du velge? trenger argumenter... lykke til! Hei! Jeg hadde haste KS første gang, ble overtalt til å prøve naturlig fødsel andre gang, men det gikk ikke.... Så det ble haste KS igjen! Hadde nok fått planlagt KS andre gang hvis jeg hadde stått på mitt, men følge jeg var nødt til å prøve en gang til. Vet du hvorfor det ble KS første gang? Jeg fikk aldri vite hvorfor, og burde ikke godtatt å prøve naturlig fødsel uten å vite hva som gikk galt første gang. Hvis du helst vil ha KS - stå på ditt! Si at du ikke vil risikere et nytt haste-KS, de vil ganske sikkert la deg få det som du vil! Lykke til!!
MammaTil1Snart2 Skrevet 12. januar 2012 #5 Skrevet 12. januar 2012 Så spennende! Jeg er også gravid med nr to, og hadde KS første gang. Tror jeg ønsker dette igjen, fikk du velge? trenger argumenter... lykke til! HI her: Jeg hadde og hastesnitt med nr 1, ble igangsatt fra mandag og onsdag natt kom riene som varte i 12 timer, ingenting skjedde. Så tok de en UL hvor det viste seg at baby ikke kom seg nedover, og da ble det hast. Hu var ute på ca 1,5 time. Jeg var redd for reprise av fødsel nr 1 + at jeg har hatt en bekkenløsn. nå som har gjort meg delvis invalid, bruker krykker/rullestol. Så argumentet mitt var bl.a det, at jeg ville ha en dato å forholde meg til, sånn at jeg ikke måtte gå 14 dager over tida mht termin. Man vet jo aldri! KS imorra kontra 14 dager over termin er ca 1 mnd. forskjell..... Lege skrev og i henvisninga at 'pas. ser sliten ut' så jeg trengte ikke argumentere så mye egentlig, hu så det selv. Smerter i alle bevegelser dag og natt i ca 7 mnd. tar på.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå