Anonym bruker Skrevet 9. januar 2012 #1 Skrevet 9. januar 2012 Det er jo forskjell på hverdag og helg-men hva mener /gjør dere?
Anonym bruker Skrevet 9. januar 2012 #2 Skrevet 9. januar 2012 Halv ti på ukedager. Dette var det enighet om på foreldremøte. I helgene er vi ikke så nøye på det, blir fort noen timer senere.
Anonym bruker Skrevet 9. januar 2012 #3 Skrevet 9. januar 2012 Kommer jo an på hvor mye søvn ungen trenger... Nå er eldstebarnet mitt bare 11 år enda, og når han legger seg klokken 9 spretter han lys våker og sulten opp av sengen klokken halv syv om morgenen. I helgene er han gjerne oppe til klokken halv ti-ti og spretter like våken, blid og sulten opp av sengen i 7-tiden. Om du må dra tenåringen ut av sengen med makt om morgenen har han/hun lagt seg for sent, våkner de uthvilt av seg selv før klokken ringer har de fått nok søvn. Så enkelt er det i min verden, men nå har ikke min unge som nok er et klart A-menneske begynt å protestere på leggetidene enda, det er vel det din "unge" har gjort regner jeg med I utgangspunktet tenker jeg at en ungdomsskole-elev kan sendes på rommet ferdig stelt for kvelden mellom halv ti og ti, også kan det velge selv om det er trøtt nok til å sove med en gang eller om de vil ligge å lese litt på sengen eller høre på musikk før de skrur av lyset.
Den perfekte mor, påan igjen Skrevet 9. januar 2012 #4 Skrevet 9. januar 2012 Kommer jo an på hvor mye søvn ungen trenger... Nå er eldstebarnet mitt bare 11 år enda, og når han legger seg klokken 9 spretter han lys våker og sulten opp av sengen klokken halv syv om morgenen. I helgene er han gjerne oppe til klokken halv ti-ti og spretter like våken, blid og sulten opp av sengen i 7-tiden. Om du må dra tenåringen ut av sengen med makt om morgenen har han/hun lagt seg for sent, våkner de uthvilt av seg selv før klokken ringer har de fått nok søvn. Så enkelt er det i min verden, men nå har ikke min unge som nok er et klart A-menneske begynt å protestere på leggetidene enda, det er vel det din "unge" har gjort regner jeg med I utgangspunktet tenker jeg at en ungdomsskole-elev kan sendes på rommet ferdig stelt for kvelden mellom halv ti og ti, også kan det velge selv om det er trøtt nok til å sove med en gang eller om de vil ligge å lese litt på sengen eller høre på musikk før de skrur av lyset. jeg er uenig i at man kan kun se på om ungen våkner blid og opplagt om den får nok søvn, her spiller flere ting inn, bl.a. om det er a eller b mennesker. Jeg spretter ALDRI blid og opplagt opp av sengen, uansett om jeg har fått 8 eller 12 timer søvn. Får jeg muligheten sover jeg til halv 12 tiden, og legger meg i 10-11 tiden. Selv når jeg står opp da er det rett og slett vondt å stå opp, jeg må bruke alt jeg har av viljestyrke på å komme meg opp Jeg har også vært så trøtt at jeg har lagt meg med ungene halv åtte, uten at jeg følte meg noe mer uthvilt av det.
Anonym bruker Skrevet 9. januar 2012 #5 Skrevet 9. januar 2012 Når min gikk i 7.klasse i fjor var leggetiden 21. Nå som han går i 8.klasse er det 21.30. Dette er hverdager da
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå