Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #1 Skrevet 8. januar 2012 Jeg jobbet i et bofellesskap der det var daglig kost å f.eks måtte tørke bort avføring klint på veggen. Hadde overhode ikke mage for en slik jobb, men holdt i 6 mnd.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #2 Skrevet 8. januar 2012 Matbutikk. Holdt i 3 måneder. HATER butikkjobber generelt. Det ligger ikke for meg.....
Brillefint - Jadda! Skrevet 8. januar 2012 #3 Skrevet 8. januar 2012 Vert på lekeland. Sprang som en galning hele dagen for å rekke over alle arbeidsoppgavene. Det var et veldig ungt miljø med umodne medarbeidere - som ikke gjorde det de skulle. Dette bidro til at det aldri ble ferdigvasket +++ før vi måtte låse for dagen. Kjeft fikk vi i fellesskap flere ganger fordi det var for dårlig. Oppgjøret i kassa stemte heller aldri. Det er jo veldig stressende. Viste seg at ene medarbeideren stjal... Jobbet der i 4 mnd. Fikk en bedre ekstrajobb.
Pengetreet Skrevet 8. januar 2012 #4 Skrevet 8. januar 2012 Matbutikk her også. Sure kunder, elendig lønn og null utfordringer. Holdt ut i 4 mnd.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #5 Skrevet 8. januar 2012 Solgte skrapelodd over telefon....herregud for en helvetes jobb!
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #6 Skrevet 8. januar 2012 Ett sted der sjefen var en tyrann. Holdt ut i 5 år, men da jeg sluttet gjorde nesten alle de andre det også like etterpå
Ennai Skrevet 8. januar 2012 #8 Skrevet 8. januar 2012 Jeg har en drittjobb nå jeg.. Jobber med å selge lodd sånn som nr #5 skrev. Er lodd for LHL, NAAF ol, men det hjelper ikke. Det er den mest på tryne jobb jeg har vært borti. Har foreløbig holdt ut i ca 4 mnd, og føler for å slutte allerede nå selv om at jeg ikke har krav på noe når jeg blir arb. ledig.. Er vel bare å holde ut til at jeg finner noe annet å gjøre, selv kassa på Rimi er bedre enn dette!
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #9 Skrevet 8. januar 2012 Vareplassering i dagligvarebutikker. Masse tull fra dag 1. Holdt 1 mnd.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #10 Skrevet 8. januar 2012 Nattevakt på omssorgsboliger, var alene og hadde ofte opp til 75 besøk hver natt. Løp som en gal hele natta. Holdt ut et år.
Mamma´n til lillemor Skrevet 8. januar 2012 #11 Skrevet 8. januar 2012 Min første jobb var helt klart den treigeste: gikk med reklame i postkasser. Holdt ut max et halvt år, husker ikke helt, er femten år siden.
Himmel og hav Skrevet 8. januar 2012 #12 Skrevet 8. januar 2012 Det er i grunnen uavgjort mellom å plukke jordbær eller dra løk. Heldigvis er begge dele sesongbetont, så du rekker å glemme fra år til år hvor vondt du får i ryggen, hvor oppskrapa du blir på armene, hvor ille løken lukter og hvor dårlig du får betalt. jeg gjorde det allikevel 4 somrer på rad.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #13 Skrevet 8. januar 2012 På en dement avd på sykehjem. Fikk så å si ingen opplæring. Jeg hadde jo lært det på skolen ?1?. En samtale kunne være slik kolega: Kan du ta morgenstelet på "Ole Olsen" Jeg: Ja, hva pleier dere å gjøre? dusjer han, hva kan han selv osv. kolega: ( med sint tone) det har du lært på skolen. Jeg: Nei, det sto ikke i skolebøkene hvordan "Ole olsen liker å få morgenstelet sitt. Pluss at det var en generellet dårlig arbeidsmiljø. Holdt ut i 2 uker
Gjest sug lut Skrevet 8. januar 2012 #14 Skrevet 8. januar 2012 Det er i grunnen uavgjort mellom å plukke jordbær eller dra løk. Heldigvis er begge dele sesongbetont, så du rekker å glemme fra år til år hvor vondt du får i ryggen, hvor oppskrapa du blir på armene, hvor ille løken lukter og hvor dårlig du får betalt. jeg gjorde det allikevel 4 somrer på rad. Enig, nesten uavgjort mellom jordbærhelvete og potetplukking. Pottittene vinner fordi det var max ti grader, silregn og timelønn på ti kroner, samt at bonden snøt oss for den ene timen - og du kan hate masse på kne i en gjørmeåker med valne fingre og pukkelrygg i løpet av en time.
Magia Skrevet 8. januar 2012 #15 Skrevet 8. januar 2012 Jobba på McDonalds ved siden av skolen da jeg var 18. Grøss og gru, ikke noe særlig. Ble kjent med noen koselige mennesker da, men det veide ikke opp for det å lukte ketchup i mange dager etter en vakt, den dårlige maten man uansett hadde betalt for, så man spiste den jo (de trakk 25 kr hver vakt, så kunne man spise en medium meny med dessert. det gikk ikke an å melde seg av denne ordningen), frekke, utålmodige kunder osv.
Gjest Heartbroken Skrevet 8. januar 2012 #16 Skrevet 8. januar 2012 Telefonselger!!! Holdt ut et år, fordi jeg hadde et ekstra år sv.permisjon, og jobbet tre ettermiddager i uken mens pappa var hjemme og passet barna. Det var verdt det pga at jeg fikk et år ekstra hjemme med lille, men jeg har sagt at det gjør jeg igjen kun om det er fare for at barna min sulter! Men jeg er ALLTID høflig med telefonselgere, samme hvor irriterende de er!
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #17 Skrevet 8. januar 2012 Hadde noe "praksis" jobb undre NAV..sluttet skolen og fikk betalt en bitteliten sum av NAV for å ha denne praksis jobben, det var på Prix..og det var faktisk verre enn noe annet..jeg hatet det...og var skikkelig sur....holdt ut i noen uker.... Jeg var 17år.
FrkChihiro Skrevet 8. januar 2012 #18 Skrevet 8. januar 2012 Telefonselger, samlet inn penger til humanitære formål. Satan for en dårlig betalt møkkajobb, kjenner at jeg blir sur bare jeg tenker på det. Var 16 år og holdt ut halvannen måned.
Mandalas Skrevet 8. januar 2012 #20 Skrevet 8. januar 2012 Telefonselger, deretter matbutikk og en daglig virksomhet for veldig handikappede personer. De satt stille hele dagen og det gjorde også vi ansatte. Tida gikk saaaakte..
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #21 Skrevet 8. januar 2012 Jobbet hos en "flott" arbeidsgiver i seks år. Hadde god lønn, masse goder, flotte lokaler og masse frihet. Reiser hvor alt var betalt. Men er ikke høyt utdannet og da var ikke verdt å høre på, fikk ikke påvirke jobben (selv om absolutt var kvalifisert til det), ble ikke hørt på av de andre, fikk ikke hjelp av verneombud etc (alt var så fint og flott på overflata og de høyest utdannede hadde det jo som plommen i egget og ville ikke ha noe forandring på noe). Hadde en sjef som alle andre nektet å jobbe med, som vrei og vendte på alt jeg sa og gjorde, og som stadig satte meg på "prøve" sånn i all stillhet. Jeg var supergrundig og det plaget han nok å aldri kunne ta meg på noe, så da begynte han å unnlate å gi meg info som hadde betydning for jobben min. Vanskelig å forklare, men det er den absolutt verste jobben jeg har hatt sånn mentalt. Og jeg har både jobbet med å tørke bæsj, dusje andre og på dagligvare med sure kunder....
Isola&Lille+julegave Skrevet 8. januar 2012 #22 Skrevet 8. januar 2012 Desidert kipeste var å jobbe på ostepakkeriet til Tine meierier... Fytti hæ.... for en GØRR KJEDELIG jobb!! Holdt ut i 3 mnd. Og der var det folk som hadde jobbet i 13 år og var Sååå fornØyd.... Ikke de skarpeste knivene i skuffen for å si det sånn... Men det var noe av det som skulle til for at jeg skjØnte at jeg definitivt måtte ta en hØyere utdannelse! .... og nå har jeg det, og ELSKER yrket mitt!!
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #23 Skrevet 8. januar 2012 Jeg jobbet som telefonselger, solgte programmbladet. jobber i 3 mnd.
Storebror & Lillebror Skrevet 8. januar 2012 #24 Skrevet 8. januar 2012 Telefonselger. Ingen over, ingen ved siden. Hadde før tatt jobb som tyggisskraper av fortau, enn å gå tilbake. Holdt ut i to laaange mnd. All ære til de som takler en slik jobb.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå