Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #1 Skrevet 7. januar 2012 5 alkoholenheter. Syns dere dette er mye? Det er vanlig for han hver fredag og hver lørdag. Mer dersom det er fest.
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #2 Skrevet 7. januar 2012 Tja, det er jo forskjell på 5 enheter øl med lav prosent og 5 enheter med evnt drinker:) Jeg synes det er mye hvis man må drikke dette hver eneste fredag og lørdag, så går heller på om han er avhengig av det enn mengden. Mannen min drakk vel 2 glass vin og 1 glass whisky i går kveld, og reagerte ikke på det.
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #3 Skrevet 7. januar 2012 Min samboer drikker også en del. Tipper det blir rundt 4-5 enheter på han også iblant på fredager og lørdager. Ikke absolutt hver helg, men relativt ofte. Jeg merker knapt at han blir brisen, så hvis han ønsker det for å nyte helga og "roe seg ned" så er det helt greit for meg. Selv drikker jeg omtrent aldri.
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #4 Skrevet 7. januar 2012 Hvor mye er én enhet da? Mannen min drakk 2 halvlitere med pils og ett stort glass rødvin. Blir vel fire-fem enheter det?
carma78 Skrevet 7. januar 2012 #5 Skrevet 7. januar 2012 Hvor mye er én enhet da? Mannen min drakk 2 halvlitere med pils og ett stort glass rødvin. Blir vel fire-fem enheter det? Det er vel 3 enheter
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #6 Skrevet 7. januar 2012 Han drakk: 2 øl 2 glass vin 1 cognac Hi
Mrs. Bouquet Skrevet 7. januar 2012 #7 Skrevet 7. januar 2012 Om det er vanlig to ganger i uka, så er det mye.
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #8 Skrevet 7. januar 2012 Hvor mye er én enhet da? Mannen min drakk 2 halvlitere med pils og ett stort glass rødvin. Blir vel fire-fem enheter det? Det er vel 3 enheter Tror ikke det er så enkelt. Er ikke én enhet øl 33 cl? I så fall blir jo to halvlitere tre enheter. Og det må jo naturligvis også være forskjell på et stort og et lite glass vin, hvor fullt glasset er osv. Et "normalt" glass vin er vel antakelig mindre enn en deciliter.
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #9 Skrevet 7. januar 2012 Hvor mye er én enhet da? Mannen min drakk 2 halvlitere med pils og ett stort glass rødvin. Blir vel fire-fem enheter det? Det er vel 3 enheter Nei, det blir ca 5 enheter. En enhet øl er 0,33, så det vil si at 2 halvlitere er 3 enheter. en enhet vin er 1,25 dl (eller deromkring), så et stort glass vin er nok 2 enheter.
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #11 Skrevet 7. januar 2012 Vanskelig å si egentlig.... Her tar gubben seg av og til en øl på fredagskvelden, også sovner han på sofaen, he he Sjelden han drikker mer enn 2 hvis det ikke er fest. Personlig synes jeg det var litt mye med 4-5 enheter, men nå pleier som sagt ikke gubben her å drikke noe særlig
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #12 Skrevet 7. januar 2012 Jeg synes ikke at det er så ille. Men vi alle har ulike grenser for hva som er passe og evt. for mye. Jeg kan fint nyte en flaske rødvin uten at jeg blir særlig påvirket av det. (til mat og over flere timer)
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #13 Skrevet 7. januar 2012 Enheter blir regnet i alkoholmengde, og ikke i dl drikke en heller i seg.... http://www.multiling...Unit_of_alcohol
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2012 #14 Skrevet 7. januar 2012 Tja, det er jo forskjell på 5 enheter øl med lav prosent og 5 enheter med evnt drinker:) Det er feil. En enhet er en enhet!
Nikamo Skrevet 8. januar 2012 #15 Skrevet 8. januar 2012 Som et enkelttilfelle; absolutt ikke. Fast to kvelder i uka; ja, det er mye.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #16 Skrevet 8. januar 2012 Oppfølgingsspørsmål; mannen til ei venninne av meg drikker en til tre øl 4-5 kvelder i uka, noen uker hver kveld. Selv syns jeg det er så mye at jeg har lyst til å gjøre han oppmerksom på at han burde være litt forsiktig.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2012 #17 Skrevet 8. januar 2012 Jo det synes jeg er mye en helt vanlg fredags kveld.
Alva♂️♂️♂️♀️ Skrevet 8. januar 2012 #18 Skrevet 8. januar 2012 Om det er to kvelder i uken fast så synes jeg det er (for) mye ja, i hvertfall for en familiefar. Det kan til nøds unnskyldes hos 18-23-åringer som er ute hver helg, men selv da synes jeg personlig at det er mye å drikke 5 alkoholenheter eller mer to dager i uken fast.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå