Gjest eelis+kian ♥ Skrevet 1. januar 2012 #1 Skrevet 1. januar 2012 Hvor lang tid tok det for barnet å venne seg til den nye "tilværelsen"? Ble det mye sutring og grining pga trøtt unge? Og gjorde dere det gradvis, eller kuttet dere brått? Gutten min på to år tøyser så fælt ved leggetid om dagen, kan holde det gående om så til klokken 23, og jeg er 100% sikker på at det er fordi han enda får en strekk på dagtid. Har vært sånn de siste par ukene, og nå måå jeg gjøre noe med det. Blir veldig glad for tips, råd og erfaringer! :-)
det er berre mordi Skrevet 1. januar 2012 #2 Skrevet 1. januar 2012 Jenta mi er på dagen like gammel som sønnen din. Vi sluttet for ca 2 uker siden:) Det var samme greia der. Holdt på til langt på kveld - kuttet ut tvert og gav beskjed til bh at de skulle slutte der også - (de får selvsagt legge om ungen er fullstendig gåen, men det har ikke skjedd enda) Nå sover hun fra 7 til 9 Praise the lord!
Gjest Kira 1 + 1 underveis ♥ Skrevet 1. januar 2012 #3 Skrevet 1. januar 2012 Her ble dagsøvnen kuttet mer eller mindre av seg selv rett etter sommeren (hun ble 2 år noen mnd etterpå). Jeg synes selv det var tidlig, men hun ville rett og slett ikke sove. Vi har heldige, fordi hun tullet lite på kveldstid, men har merket stor forskjell på "kvaliteten" på søvnen hennes. Hun sovner i løpet av et par minutter, og sover mye tyngre nå enn tidligere. Før våknet hun av den minste ting, og nå kan hun sove gjennom fyrverkeri:) Hun ble forresten sjelden sutrete og grinete på ettermiddagene, men vi kan noen ganger merke at hun er litt trøtt. Og hvis vi f.eks har vært et sted på ettermiddagen, så skal det lite til før hun sovner i bilen. Høres fryktelig slitsomt ut sånn du har det nå, så kanskje det kan være verdt å kutte dagsovingen. Evnt kutte den ned til maks 30-40 min? (Forresten, skulle gjerne sett at de sov på dagen mye leeeengre, fordi det var så deilig med en time "pause"*s*)
Gjest eelis+kian ♥ Skrevet 1. januar 2012 #4 Skrevet 1. januar 2012 Ja altså, greia med gutten min er at han sovner fryktelig sent, men når han først sovner, sover han som en stein og han sover leenge når han kan. I dag sov han til halv 11! Så alt blir jo forskjøvet av det også. Alt er bare tull med sovingen nå, jeg blir helt svett! Det har vært dager der han har klart seg helt uten å ta seg en strekk, og uten å bli sur eller grinete, og da har han vært en drøm å legge (hopp i senga og stilt ble det!). Jeg syns det er utrolig mye herligere å få de timene på kvelden for meg selv, enn å få en liten time eller to på dagtid ;-) Også blir jeg jo så irritert når han ikke vil soveeeee (/¤()#"&&¤"/ Kanskje jeg skal gå for en kombo av deres forslag. Kutte med en gang, men hvis han blir heeelt ute, kan han få en liten halvtime på øyet..? øøøørrrkkkk, nå er jeg så lei!
Gjest eelis+kian ♥ Skrevet 1. januar 2012 #5 Skrevet 1. januar 2012 "Kian, for svarte, lægg dæ ned og sov!!!!!" er kanskje ikke helt bra... Hehehehe.
Gjest Kira 1 + 1 underveis ♥ Skrevet 1. januar 2012 #6 Skrevet 1. januar 2012 Haha, må innrømme at jeg en natt eller ti(!!!) har ropt: Legg deg og sov, det er natta:) Vanskelig dette med soving, da man ikke har noen fellesnevner på hva som fungerer for det enkelte barnet. Men det er kanskje ikke noe sjakktrekk å la han sove til klokken halv elleve (selv om jeg skjønner at det er fantastisk deilig for deg!). Før når vi hadde litt tull med legging, så fikk jeg streng beskjed av moren min om at vi ikke måtte la henne sove lengre enn kl åtte. Hun mente nemlig at det da automatisk ville forskyve seg litt ang legging... og mamma hadde som vanlig helt rett.
Gjest eelis+kian ♥ Skrevet 2. januar 2012 #7 Skrevet 2. januar 2012 Søren altså, hvorfor må mamma bestandig ha rett... ;-) Tror jeg må høre på din (og min!) mamma der altså, men når man selv er i koma og tror klokken er halv 6, er det litt vanskelig, hihi. Må kanskje bare sette på vekkeklokken da! Og starting today, ingen mer dagsoving! Om han så er potte sur hele dagen får det bare være. Jeg regner med det går seg til! Og hvorfor kommer ikke babyer med fiks ferdig, skreddersydd og spesialtilpasset bruksanvisning, egentlig???
Gjest eelis+kian ♥ Skrevet 2. januar 2012 #8 Skrevet 2. januar 2012 Tja, da snakket jeg litt med bhg i dag. De lot han sove i rett under en time (selv om jeg sa 30 min.. grr), siden han sovnet så sent i går. Men han tøyser jaggu like mye i dag. Enda våken, men tror han er på gli. Tro om en halvtime blir for mye, skal jeg bare kutte helt, eller? Hjelp!
det er berre mordi Skrevet 2. januar 2012 #9 Skrevet 2. januar 2012 Bare kutt:) Vedder på det går brillefint:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå