Anonym bruker Skrevet 26. desember 2011 #1 Skrevet 26. desember 2011 Etter at vi kom hjem fra sykhuset så er ikke lillemann så flink til å gape når vi skal amme. sliter da med såre bryst,måtte brukt ammeskjold litt i begynnelsen av amminga så har vi tatt av når vorta er litt større. Men tips til gaping? På forhånd takk Han er 8dager nå
lillenims Skrevet 26. desember 2011 #2 Skrevet 26. desember 2011 Jeg er ammehjelper. Når du legger han til, hvordan "sikter" du på munnen hans da? Har du prøvd å sikte mot nesa, i stedet for mot munnen? Ofte bøyer de da hodet passe mye bakover og gaper. Det er heller ikke uvanlig å måtte koble fra noen ganger (stikk lillefingeren i babyens munnvik så du bryter vakumet, ikke riv deg løs) i starten. Kanskje hjelper det også å stimulere brystknoppen litt før du legger han til, rulle den litt mellom rene fingre?
Anonym bruker Skrevet 26. desember 2011 #3 Skrevet 26. desember 2011 har prøvd å sikte mot nesa,har sittet i de siste dAgene å sett filmen på ammehjelpen.no han bare vrir hodet å fekter med armene.
skilpaddemadde Skrevet 30. desember 2011 #4 Skrevet 30. desember 2011 har du sjekket nakken for låsninger? Min klarte ikke gape høyt nok til å få skikkelig tak før 5 uker...ble sår i starten, men det gikk over.
lillenims Skrevet 30. desember 2011 #5 Skrevet 30. desember 2011 Enig i at du gjerne kan få sjekket nakken for låsinger. Har du forsøkt andre ammestillinger, feks. "tvillingstilling" (du finner film av det også på ammehjelpen.no)? Om det funker bedre å amme på den ene siden så kan du pøve tvillingstilling på den andre, da vil hodet komme i omtrent samme posisjon på begge sider, noe som kan være behagelig dersom det er noen smerter i enkelte vinkler/stillinger. Det kan også hjelpe å stimulere utdrivingen (med håndmelking eller fingrene) før du legger han til, slik at det kommer melk straks. Ellers er det ingenting i vegen for å fortsette med ammeskjold en stund til, om det fungerer for dere Mange "vokser det av seg" etter noen uker, så bare prøv uten innimellom (feks en gang om dagen, eller ved hver amming når det går bedre uten) for å se om det er noen endring.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå