Gå til innhold

Når gikk kvalmen over?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er så leeeiii...I uke 14 nå... Det kan vel ikke vare hele svangerskapet? Noen som harv tips og råd å komme med?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hos meg gikk den over i uke 12. Før det var jeg sykemeldt, fikk medisiner og sov 15 timer i døgnet, helt knust med andre ord.

 

Joda, den kan vare hele svangerskapet. Den kan også bli borte for så å komme tilbake igjen på slutten, alt er visst mulig med den kvalmen. Spis ofte og små måltider og unngå å bli sulten. Ellers er det veldig individuelt hva som fungerer, man må nesten bare prøve seg frem. For meg var det kun medisiner som fikk meg til å spise så jeg fikk Phenergan hos legen.

Skrevet

Med storesøster var jeg kvalm ca halve svangerskapet med oppkast. Det forsvant, men kom tilbake et par uker før termin igjen =/

 

Skrevet

Jeg er i uke 37 og sliter ennå men kvalme til tider, så hos noen er den der desverre hele svangerkapet. Men jeg ble så syk i begynnelsen at jeg var innlagt flere ganger, og var sengeliggende i flere mnd.

Så hos "vanlig" gravide pleier det jo å gå over etter ca 3-4 mnd.

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...