Gå til innhold

Glutenfritt til jul.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Plages veldig mye med vondt i magen, som på sitt verste går over til kvalme. Legen mente det muligens kunne være glutenallergi, men får ikke svar på prøvene før ut i neste uke. Og derfor tenkte jeg at jeg skulle bake noe glutenfritt til jul, for det smaker vel like godt? Men da blir spørsmålet: hvordan? For jeg kjøpt ferdige melblandinger? A la 123 boller og slikt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du får kjøpt glutenfritt mel i de fleste matbutikker, men det er viktig at en ikke går over på glutenfri diett før en har vært til gastroskopi.

 

Jeg har foreløpig kun bakt muffins, men synes egentlig ikke det var særlig stor forskjell.

Skrevet

er ikke så mange ferdig kakeprodukter i butikkene.

 

men det finnes jyttemel og semper/finax melblandinger.

 

allergimat.no

 

allergikokken.no

 

kan du finne oppskrifter og produkter

Skrevet

Har ei venninne med glutenallergi. Jeg baker nøttekaker og marengstopper med marsipan. Begge er naturlig glutenfrie. :-)

Skrevet

Har du tatt biopsi? Hvis ikke så bør du vente med å spise glutenfritt :)

Var akkurat gjennom det samme med barnet mitt, vi begynte med glutenfri kost fordi det mest sannsynlig var det, men vi måtte vente med det pga at de måtte ta biopsi for å stille diagnosen, og da måtte han spise gluten..

 

Selv leser jeg denne bloggen: www.siljesreise.com

Hun har masse glutenfrie oppskrifter, men mye "rar" mat da :P

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...