Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #1 Skrevet 7. desember 2011 Hehe, jeg synes dette smørhysteriet begynner å bli latterlig:) Folk er jo galne, hva skjedde med å tenke selv;) Jaja, vi går en smørfattig jul i møte i hvert fall. Lykke til med hamstringa;) http://www.vg.no/nyheter/innenriks/artikkel.php?artid=10032277
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #2 Skrevet 7. desember 2011 Halvannen kg smør og tilsvarende Bremykt i fryser. Ah...
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #3 Skrevet 7. desember 2011 Dette lavkarbo-opplegget tar jo helt av!
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #4 Skrevet 7. desember 2011 Ja, jeg kjøpte margarin til bakinga og tenker at det går helt bra Ikke samma smaken, men det er faktisk ikke så farlig.
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #5 Skrevet 7. desember 2011 Fatter ikke at folk klarer å spise så mye smør, er jo så kvalmt i store mengder...huff!
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #6 Skrevet 7. desember 2011 Presiserer at det er til baking og surkål, da.
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #7 Skrevet 7. desember 2011 Her spiser vi faktisk aldri smør... Og svigermor kommer fra Sverige i jula og lager helsvensk julemat, så vi lider ikke pga dette
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #8 Skrevet 7. desember 2011 Vi var og handlet i Sverige i går og folk var jo helt vill i smørdisken... De hamstret som gale!
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #9 Skrevet 7. desember 2011 Så lenge ikke danskene har noe overskudd av smør er det klart de heller vil selge til gode kunder som kjøper jevnt og trutt. Hadde de hat et stort overskudd av smør ville ikke dette vært noe problem. Slik er det med alle ting. Vi skal nok være veldig glade for at det bare er smør og melkefett det er manko på. Så lenge bønder ikke får nok betalt til å kunne ta ut lønn på linje med andre mennesker er det naturlig at flere og flere legger ned, samtidig som antall munner å mette stiger. Det gjelder ikke bare i Norge, men i store deler av verden. Foreløpig får vi tak i den maten vi trenger bare vi betaler nok for den, men det er ikke sikkert det fortsetter slik.
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #10 Skrevet 7. desember 2011 De som vil fortsette å dyrke lavkarbodrittet sitt og MÅÅÅÅ ha en kilo smør i uka, kan vel bare flytte til Danmark? Seriøst, verden sulter, og nordmenn syter over at de stakkars ikke kan gå på lavkarbo. Som om det ikke fantes annen mat i butikkene, snakk om å være bortskjemt og egoistisk!
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #11 Skrevet 7. desember 2011 Danskene vil ikke selge smør til Norge fordi de ikke orker å etablere kjøreruter, administrasjon og marked for 2-3 uker. Hadde Norge vært litt smart og sagt at de setter ned tollsatsene i et par år, så hadde det blitt helt andre boller.
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #12 Skrevet 7. desember 2011 Nå er det vel ikke lavkarbofolket som har hele "skylden" for smørmangelen. Det skyldes i minst like stor grad at vi har hatt ett forferdelig vansklig år i landbruket. Hadde vi hat tilsvarende for 150 år siden ville vi kalt det uår. Da ville faktisk veldig mang mennesker i landet sultet i vinter. En god del barn ville sansynligvis sultet i hjel. Det skjer ikke i dag. Om vi må klare oss uten mør noen uker er ikke noe å ta på vei for. Det er vel mest en morsom avveksling fra normalen.
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #13 Skrevet 7. desember 2011 Kjenner mange som ikke bruker smør på brødskiva, og bruker olivenolje/margarin til steking. Forstår ikke problemet og det store ståheiet med dette smøret.
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #14 Skrevet 7. desember 2011 Folk er gale:) Typisk nordmenn å hamstre smør, når de leser om at det er litt mindre.... Også blir det ENDA mindre når folk hamstrer til neste krig.Ha ha. Man kan jo lage sitt eget smør, men da blir det vel manko på fløte... Uansett, ikke noe krise her i gården;)
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #15 Skrevet 7. desember 2011 De som skriker høyest er ikke lavkarbofolkene, men de som skal bake tonnevis med julekaker. Er det virkelig nødvendig? Nei, da vil jeg heller gi smøret til lavkarbofolkene som faktisk prøver å gjøre noe positivt for helsa si. Jaja, jeg kjenner dette bekymrer meg lite.
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #16 Skrevet 7. desember 2011 09:30 - så du mener at julekos med barna og familien er mye mindre positivt enn å stappe i seg og barna sine mengder med fett som tetter blodårene? Javel... Jeg foretrekker å ikke være helsefreak og så hysterisk at jeg ikke unner barna mine pepperkaker og krumkaker i juletia!
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #17 Skrevet 7. desember 2011 Her må jeg bare si at Lavkarbo er altså ikke bra for helsa.. Masse fett i kosten deres. Det resulterer i hjerteproblemer senere i livet.. Og jeg synes smør greiene går over stokk og stein. Nå får folk gi seg..
Anonym bruker Skrevet 7. desember 2011 #18 Skrevet 7. desember 2011 bruker margarin jeg da... soft flora,men så skal jeg bare bake brødbakst uansett
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå