Anonym bruker Skrevet 6. desember 2011 #1 Skrevet 6. desember 2011 random ting de finner, små leker osv...?
Anonym bruker Skrevet 6. desember 2011 #3 Skrevet 6. desember 2011 Hmm... har vel egentlig aldri hatt noe særlig problem med at han putter ting i munnen... Eller, leker og sånt da, men han har stort sett hørt på når vi sier at steiner osv ikke skal puttes i munnen... Han er i dag tre år, og kan fremdeles "smake litt på" leker, men det er jo såklart mye sjeldnere.. Så... alt går jo gradvis..
Anonym bruker Skrevet 6. desember 2011 #4 Skrevet 6. desember 2011 Kan ikke huske at min var så opptatt av å putte i munnen, men når han fylte 2 var han nok over det, mer eller mindre. Har en venninne som var hysterisk opptatt av at jenta hennes ikke fikk putte ting i munnen. Alt fra steiner og greiner til leker og sko ble plukket bort med en gang jenta tok i det. Og resultatet var en sandspisende førsteklassing. Hun var manisk og ville smake på alt. Jeg vet ikke hvordan eller når de fikk bukt med det men hun var altså like manisk på å putte ting i munnen ved skolestart. Nå er hun 10 og klarer seg med å se og kjenne på. Så jeg tror man gjør klokt i å la barn smake på ting uten å bikke helt over, så fremst det ikke er snakk om direkte farlige ting.
Anonym bruker Skrevet 6. desember 2011 #5 Skrevet 6. desember 2011 her var det aldri eit problem, så har desverre ikkje noko svar til deg:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå