Anonym bruker Skrevet 5. desember 2011 #1 Skrevet 5. desember 2011 Har kjøpt adapter til vognunderstell, slik at jeg kan trille bilstolen rundt når jeg skal handle f.eks. Men, en slik bilstol er jo ikke særlig lun, og jeg bør kanskje ha en pose? Har en diger pose til vogn fra før, men den blir nok for stor (easy-grow).. Babyen kommer i februar... Hva vil dere anbefale?
Anonym bruker Skrevet 5. desember 2011 #2 Skrevet 5. desember 2011 Jeg hadde denne i fjor vinter: http://www.barnashus.no/nettbutikk/detaljer/bilstoler/bilsikringstilbehor/mini-dunpose-til-bilstol.html Var knallfornøyd. Veldig deilig å slippe å kle på babyen yttertøy, bare sette det rett ned i bilstolen inne og trekke opp glidelåsen. Eneste som trengtes var hals og lue. På lengre turer tro vi bare ned glidelåsen. Barnet satt ryggere og vi styrte mindre hver gang vi skulle ut. Verdt hver krone.
Anonym bruker Skrevet 5. desember 2011 #3 Skrevet 5. desember 2011 Barnet satt Tryggere, ikke ryggere..
Anonym bruker Skrevet 5. desember 2011 #4 Skrevet 5. desember 2011 Velg en som ikke er så tykk. Det blir fort varmt for babyen i en slik pose. De blir fort varme av å sitte i bilstol i vanlige klær også. Jeg har selv vært vitne til en baby som ble altfor varm av å sitte i en slik pose. Den babyen hadde det ikke godt. Så vær obs! Jeg har en ganske tynn, kjøpt på La Redoute. Og jenta mi er alltid god og varm i den, selv om hun bare har strømpebukse nedentil. Dessuten skal du vel ikke trille rundt i timesvis i bilstolen og heller ikke utendørs?? Det er jo ikke helt bra for den lille.
Anonym bruker Skrevet 5. desember 2011 #5 Skrevet 5. desember 2011 Takk for tips... men litt kjedelige farger eller?
Anonym bruker Skrevet 5. desember 2011 #6 Skrevet 5. desember 2011 Jeg skal nok trille litt utendørs. Storebror går i bhg tre hus nedenfor vårt. Det tar maks fem minutter å gå dit, så jeg tenkte det ville være greit med bilstolen og slippe og styre masse med vogn (inngangen til bhg er ned en trapp).. Derfor er jeg ute etter en god vognpose. I bilen tenker jeg ikke at vi kommer til å bruke det noe særlig. Med storebror varmet vi ihvertfall alltid opp bilen før vi skulle noe sted, og hadde på han ullteppe.. Fungerte veldig greit. Hi
Anonym bruker Skrevet 5. desember 2011 #7 Skrevet 5. desember 2011 Hadde selv svart og ville ikke byttet. Det blir nok farger på andre ting, og svart holder seg fin lenger. Men hvis farge er det viktigste.... Posen er iallfall super, ingenting jeg ville forandret på den. Hver gang disse spørsmålene kommer opp er det noen som spiller "det blir for varmt i slike poser"-kortet. Er de ikke klar over at glidelåsen fungerer begge veier? Den tetter ikke bare igjen posen men kan også åpnes hvis det trengs luft inn.
Anonym bruker Skrevet 5. desember 2011 #8 Skrevet 5. desember 2011 "Er de ikke klar over at glidelåsen fungerer begge veier? Den tetter ikke bare igjen posen men kan også åpnes hvis det trengs luft inn." Det er nettopp dette mange ikke skjønner. De er så livredd for at babyen skal fryse at de pakker den i lag på lag med klær og så i en tykk pose med glidelåsen igjen. Med det resultat at den lille risikerer å bli overopphetet. Det var nettopp det jeg var vitne til. Baby i to lag ull, i en tykk, lukket bilstolpose i god og varm bil.(Dette var på en ferje hvor de aller fleste har kjørt 1 1/2 time for å komme til.) Trenger vel ikke si at babyen hylte. Og foreldrene var ikke lite sjokkerte selv. De fikk seg forhåpentligvis en lærepenge. Babyen ble IKKE plassert i posen igjen hvertfall.
Anonym bruker Skrevet 5. desember 2011 #9 Skrevet 5. desember 2011 Har bilstolpose fra kid, ikke årets modell. Er veldig fornøyd med den. Har brukt den noen dager i temp ned mot 10 kuldegrader, med bare strømpebukse, body og lue og hun har ikke vært kald. Bruker sjelden å varme opp bilen, men når bilen er blitt varm åpner jeg posen. Dessuten er ikke denne så veldig dyr. Har steget noe i pris i år, så vet ikke hva den nå koster.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå