Anonym bruker Skrevet 3. desember 2011 #1 Skrevet 3. desember 2011 Min mann og jeg bestemte for flere år siden at vi ikke ønsket å gi julegave til søsken. Vi gir til foreldre og alle barn i familien, men med stor familie måtte vi bare si stopp. Søsken, halvsøsken, min og dine, skilte foreldre med nye partnere osv. Vi ønsker selvsagt heller ikke å mottat julegaver fra søsken. Dette har vært en grei ordning i 3år nå. Tror vel egentlig alle var lettet - det er nok å kjøpe til uansett. Men nå i år har plutselig min svigerinne bestemt at hun ønsker å gi oss julegave allikevel. Kjenner at jeg faktisk blir irritert. Synst hun bør respektere vår avgjørelse. Skal vi kjøpe tilbake til henne og hennes mann, må vi også gi tilbake til resten av min manns 8 søsken. Kan jo ikke bare gi til hun ene. Og hva da med mine søsken? Gaven har hun sendt i posten - og vi har hentet den. Må vi sende julegave tilbake? Hva sier jeg til henne?
Anonym bruker Skrevet 3. desember 2011 #2 Skrevet 3. desember 2011 Nei jeg syns ikke dere trenger kjøpe gave tilbake når der ehadde avtale om å ikke kjøpe til de voksne. Du trenger heller ikke si noe til henne. Det er mannens søster og han kan takke for gaven.
Stina <3 Skrevet 3. desember 2011 #3 Skrevet 3. desember 2011 Du takker for gaven... En avtale om ingen gaver er en avtale om ingen gaver... Jeg har en slik avtale med mine venninner, men det har hendt noen ganger at jeg har funnet noe som jeg bare må kjøpe til min venninne. Har da kjøpt det, men forventer da ikke gave tilbake og det er nok noen år til neste gang... Kanskje hun bare har funnet en ting og da tenkt på deg?
Anonym bruker Skrevet 3. desember 2011 #4 Skrevet 3. desember 2011 Tusen takk for svar! Da får jeg mannen til å takke - og ferdig med det! H.I.
Anonym bruker Skrevet 3. desember 2011 #5 Skrevet 3. desember 2011 Du og din mann har bestemt at dere ikke ønsket å gi gaver. Dere trodde at de andre var lettet over dette, men det er jo tydlig at dere tok litt feil. Noen ønsker fortsatt å gi gaver også til søsken. Det synes jeg dere skal respektere. Svigerinnen din ønsker å gjøre noe hyggelig mot dere. Hun har vel ikke stilt krav om noen gave i retur? Om du synes dette er veldig problematisk kan du jo ta en telefon til henne og forklare hvorfor dere ikke sender gaver til de voksne og samtidig fortelle at det var en hyggelig gest fra deres side, men langt fra nødvendig. Forklar også at mangelen på gaver abselutt ikke betyr at dere har noe dårlig forhold.
Anonym bruker Skrevet 3. desember 2011 #6 Skrevet 3. desember 2011 Du skal gi av glede og ønske. Det gjør hun. Ikke lag en sak av noe som tross alt er hyggelig. Gir du ikke har ingen skade skjedd.
Anonym bruker Skrevet 3. desember 2011 #7 Skrevet 3. desember 2011 He he, snart kommer det et innlegg her inne av typen: "Jeg har sendt julegave i posten til min bror og svigerinne, men fikk ikke gave av dem. Er ikke det utrolig dårlig gjort? Jeg skal ihvertfall aldri kjøpe gave til dem igjen. Det er sikkert den drittsvigerinnen min som har overkjørt broren min!"
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå