Anonym bruker Skrevet 2. desember 2011 #1 Skrevet 2. desember 2011 Hva er det med jenter på 17 år som vil ha barn nå!!!??ikke har de type men de vil ha en baby fordi det er så koslig...og økonomisk sett sier de at de ikke har penger til det,men alt ordner seg!klart det er kos med en liten en,men så mye ansvar det er og,det er jo ikke en dukke du kan legge fra deg når du er lei...virker som mange ikke tenker lengre en nesa rekker!!og økonomisk sett...det er sant,ting ordner seg som regel,men det er aldri no garanti for det,tenk om det er en dag de faktisk ikke har noen og låne penger av...måtte bare få ut litt frustrasjon:))
Anonym bruker Skrevet 2. desember 2011 #2 Skrevet 2. desember 2011 Husker da jeg var 17 år og ønsket meg barn. Gudsjelov så fikk jeg ingen. (Var ingen som ville ha meg den gangen). Er det noen du kjenner som vil ha barn? Hvis du kjenner personen godt så kanskje hun kan bo hos deg i noen uker, så hun får litt smak hvordan det er å være mor? Tror mange unge drømmer for mye og lever i sin boble.
Anonym bruker Skrevet 2. desember 2011 #3 Skrevet 2. desember 2011 Syns i tillegg det er skremmende at det er så akseptert å planlegge og bli alenemor, for det er vel det de fleste blir i den alderen.
Anonym bruker Skrevet 2. desember 2011 #4 Skrevet 2. desember 2011 Okei. hvor har du det ifra da? Husker selv når jeg var 15-17 år at jeg var babysyk, siden søsteren min nylig hadde fått ei lita jente men det var jo aldrig slik at jeg faktisk ville ha barn, selvom jeg var babysyk å ville ha det, så viste jeg jo bedre. Å det gjør vel disse jenten også? De drar vel ikke på fest å puler i eggløsningsdagene, i håp om å få barn?
Anonym bruker Skrevet 2. desember 2011 #5 Skrevet 2. desember 2011 Ja, det er jo irriterende, med de er så unge at de forstår ikke hva de planlegger. Irriterer meg mer at voksne damer planlegger å få barn uten å ha økonomisk ryggrad til det f.eks. I vårt samfunn er det for noen en selvfølge at Staten ordner opp og forsørger en selv og ens avkom. Det er ille.
Anonym bruker Skrevet 2. desember 2011 #6 Skrevet 2. desember 2011 Kikk på litt forskjellige forum så ser man at det er helt utrolig hvordan de planlegger,blir helt skremt jeg:(jeg er ikke ei grinete gamel dame altså:)er 23 år:)
Anonym bruker Skrevet 2. desember 2011 #7 Skrevet 2. desember 2011 Det er sant,stare øser jo ut...så de vet og utnytte seg av det...
Gunner Skrevet 2. desember 2011 #8 Skrevet 2. desember 2011 Unge jenter som planlegger barn er egoistiske.
Anonym bruker Skrevet 2. desember 2011 #9 Skrevet 2. desember 2011 Tja, Sine_..jeg vil heller si at alle som planlegger barn, og får barn er egoistiske. Barn blir nemlig ikke født for barnas skyld, men for oss foreldre
Gunner Skrevet 2. desember 2011 #10 Skrevet 2. desember 2011 Sant nok. Men det er jo forskjell på å planlegge en unge når du har alt i orden, og når du bare har vært sammen med kjæresten din i 2 mnd, blir gravid med vilje fordi det er såååå koselig med en liten unge. Så går det en liten stund, og fordi alt var lite gjennomtenkt går forholdet til helvete, og ungen står igjen i midten av to unge dumme foreldre som hater hverandre. Sånt irriterer meg.
Anonym bruker Skrevet 2. desember 2011 #11 Skrevet 2. desember 2011 Så absolutt. Fundamentet bør være på plass. Tror kanskje mange unge glemmer at det er ikke bare kos med baby, det er nihard jobbing!! Og når de da finner det ut, er det jo litt sent å angre. Og det er vel greit å kjenne faren til nevnte baby såpass godt at man vet hvordan han vil være i forhold til akkurat det med jobbingen..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå