Gå til innhold

Theodora eller Jensine?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg syns ærlig talt at Theodora er ganske nydelig!

Skrevet

Jeg synest Jensine er stiligst.

Skrevet

Helt klart Theodora!

Men selv liker jeg mye bedre Theoline:)

Skrevet

<3 Jensine <3

 

Første gang jeg har sett det foreslått i en tråd her inne. Min bestemor het det, og om jeg noensinne blir mor til en jente skal hun hete Tora Jensine. Det er sikkert et navn som mange må smake seg til, men jeg syns det utstråler godhet og varme. For det var det Mor var :-)

Skrevet

Egentlig begge, men en knapp herfra på Jensine.

Skrevet

Synes dere like godt kan kalle henne Theodora Jensine jeg, når dere først er igang..

Skrevet

Jeg skønner ikke vitsen med å skrive slike stygge kommentarer, når HI ikke spurte om navnene var stygge eller ubrukelige, men bare spurte hvilket av de to som var finest. Da kan man jo bare la vær å si noe. Dersom HI spurte "Er dette navn dere kunne brukt" blir det noe annet. Men her har tydeligvis HI bestemt to navn, og står å vipper mellom de, så da kan man enten svare hvilket man liker best, eller la vær å si noe.

 

 

Skrevet

Jeg liker begge, men ville gått for Jensine :)

Skrevet

Jensine.

 

Det liker jeg så godt. Men kjenner ingen andre. Folk sier bare "HÆ!" når jeg sier at det er navn jeg liker :( Da tørr jeg ikke bruke det. Vil jo ikke at navnet skal være en belastning for jenta..

Skrevet

Synes begge navnene er stygge, men Jensine tar kaka..

Forklaring: klarer ikke jentenavn som uoriginalt nok er versjoner av guttenavn. Får VELDIG følelsen av at foreldrene ønsket seg en gutt, og gir jenta navnet gutten skulle få men slenger på -ine, -ikke eller -a. Usj.

 

Jens er i tillegg et intetsigende småharry kallenavn avledet av det fine navnet Johannes. Jensine blir da som Johnine, Harryine eller Ronnyine. Synes ingen jenter fortjener et sånt navn, huff og huff!

 

Theodor er et guttenavn. Jente"versjonen" er Dorothea.

Skrevet

Liker ikke guttenavn som er gjort til jentenavn.

Skrevet

Vel, det er få svært mange kvinnenavn som er forvrengte versjoner av mannsnavn. Så den argumentasjonen holder ikke mål. Michelle, Betine og alle former for Kristin/Kirsti/kristina er jo mannsnavn med vri.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...