Gå til innhold

valg av barnevongn og bilsete?


Anbefalte innlegg

Skrevet

hvilken vongn syns dere jeg burde ha, og ossen bilsete ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

vogn: Jeg vill gått for en 4 hjuling hvis dere ikke bor i byen og skal mye inn og ut av kjøpesentere osv. Basson er kjempegode vogner som ikke koster skjorta :)

 

Bilsete: Jeg liker svært godt BeSafe setene. Izi Sleep er tungt, men trygt og sikkert! Izi Go er visst lettere, men jeg synes det ser mindre trygt ut? Uansett så er det gode seter! Hold deg LANGT unna Emmaljunga setet, det rev seg selv i fillebiter i en kræsjtest!

Skrevet

Jeg bor på landet og har en Emmaljunga DUo Edge. Den er stødig, men tung. Men den er fin på det snøføret vi får her jeg bor. Venninnen min hadde en Simo vogn og den var like stor og romslig, men mye lettere.

Bilstol, Foreldre&Barn har en god del tester på bilstoler. Selv hadde jeg en Brio til mitt barn. Det var helt greit. Neste gang investerer jeg nok i en slik som anonym over her nevner.

Skrevet

hei jeg har vogn dilla og hatt en del vogner gjenom årene,jeg anbefaler sterkt emmaljunga sin trygg stabil og en lett vogn hvis du velger city crossen :)) og maci cose 0-13 kg bilstol.

 

når bebyen blir større fra 10 mnd ca anbefaller jeg emmaljunga scooter sportsvognen:))

 

lykke til med valg og beby!

Skrevet

maxi cosi er et greit merke det også, men synes de er for lette. Det skal være tyngde i babysetene etter min mening. Når de er så tunge at folk ikke gidder/orker å ta de inn og ut av bilen i tid og utide, DA er de skikkelig gode ;)

 

Husk at VOGN er for å bruke når barnet ikke er i bilen, men SETE er for bruk I BILEN ;) Så ikke noe bilstol i vognadapter takk;) Det øker sjansen for feilbruk med mange prosent hvis man tar setet inn og ut av bilen ofte, og barnet har ikke godt av å sitte i setet for lenge heller ;)

Skrevet

Det er utdatert informasjon 11:21.

 

Setene nå er med puter så barna så og si ligger i dem. De er helt fine for ryggene deres. Skal man ta setet ut og inn hele tiden er det lurt å ha en base. Basene kan ha lys som indikerer at setet er korrekt festet. Ingen fare der. Og at noe må være tungt for å være bra er bare feil - sorry!

Skrevet

Tusen takk for svar..!!Her i huse set det ut som det blir en emmaljunga vogn...

Skrevet

Du må sette deg ned og finne ut kva vogna blir brukt til.

 

Vintervogn ?

Lita el stor plass ?

Høy el lav ?

Kombi el duo?

Tåler regn og vind el ?

3 el 4 hjul ?

God vuggefunksjon el ikkje ?

 

Og du kan fortsette

Skrevet

Maxi Cosi bilsete. Emmaljunga vogn. :)

Skrevet

hehe, ja lev i trua du 12:40 ;) Så vet jeg, kiropraktoren og legen til sønnen min noe annet ;)

 

Og tunge seter er mer stabile i ulykke enn lete seter som er laget av tynnere materialer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...