Anonym bruker Skrevet 22. november 2011 #1 Skrevet 22. november 2011 Jeg kan ikke strikke skikkelig, men har en mamma som gjerne vil lære og vil hjelpe meg, så da er det bare å sette igang da. haha. Vil gjerne lære det, og vil gjerne ha noe å gjøre på kveldene istede for bare data. Hvor får dere strikkeoppskrifter fra, annet enn i butikk? Er det noen fine sider på nettet jeg kan se på? Både oppskrifter, garn og inspirasjon. Gjerne blogger.
Anonym bruker Skrevet 22. november 2011 #3 Skrevet 22. november 2011 Jeg googler ofte, og finner som oftest det jeg vil ha-gratis Ellers bruker jeg garnstudio og pickles på nett, og elsker å titte i heftene de har i garnbutikker, plenty med inspirasjon der! anbefaler "pixielue med hals", den er kjempe lett å strikke og sitter helt fantastisk på barnehodet!
pip pip Skrevet 22. november 2011 #4 Skrevet 22. november 2011 jeg liker ikke garnstudio.no. det er greit med gratis oppskrifter, men er ett eller annet med den siden jeg ikke liker. Prøvde meg på en bukse derfra og den ble bare rar. Men ta en titt, selvfølgelig Hvis du er nybegynner anbefaler jeg nøstebarn. De har mange lette oppskrifter. Og en bok som heter Myk Start har også mange lette oppskrifter og strikkeskole. Jeg strikker mye fra dalegarn og sandnes garn. Dalegarn sine oppskrifter syns jeg er litt lettere å forstå enn sandnes - et lite tips
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå