Gå til innhold

Hjelp meg å finne fine, litt uvanlige guttenavn.


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Liam

Andrej

Eilert

Eilif

Olav

Gabriel

Noah

Nathaniel

Skrevet

Hverken Liam, Nathaniel, Noah eller Gabriel er uvanlige navn nå da. "Alle" skal jo hete det for tiden. Jeg vet om en Narhaniel, en Liam, en Liam Nathaniel, tre Noah og to Gabriel så ...

Skrevet

Didrik

Jonah

Adam

Nikolaj

Jonathan

Mattis

Damien

 

Navnet på min egen gutt vil jeg ikke skrive, da jeg enda ikke har møtt noen andre gutter som heter det :) Vil ikke det skal bli "tatt" !

 

Lykke til med valget i å finne et navn ikke mange andre har. Det jeg gjorde da jeg fann navn var å prøve meg litt frem ved å endre litt på bokstaver å uttale i navn som allerede eksisterte. Da får man spesielle og "nye" navn :) Er sånn vi også har funnet neste navn til barnet som kommer.

Skrevet

Mange av disse navnene er navn veldig mange små har... Ble litt nysgjerrrig på navnet til siste anonym sin gutt;)

Skrevet

Noen gutter vi kjenner som ikke ar de helt vanligste navnene er:

 

Boas

Karmi

Heber

Rafael

Jared

Noel

Skrevet

Matheo

Martinus

Melvin

Wilhelm

William

Mino/Nino

Skrevet

Mio

Heine

Heidar

Scott

Duncan

Ailo

Augustin

Arthur

Tim

Alfred

John

Kyrre

Sondre

Sivert

Wirgil

Colin

Wilmer

Vegard

Vetle

Carl

Hans

Morten

Skrevet

Anton

Solan

Cornelius

Olander

Karelius

Gulliver

Sigvart

Elliot

Skrevet

Vi venter en datter, men hadde det vært gutt, skulle han hete Trevian.

 

Her vi bor, er disse navnene på klasselistene:

 

Jor

Bror

Sjur

Jaran

Ingemann

 

Også er det ei jente som heter Gloria. Synes bare det er så morsomt og uvanlig at jeg måtte nevne det.

Skrevet

Angelus??? litt pretensiøst, kanskje?

Skrevet

Theodor

Robin

Torarin

Askil

Gabriel

Bark

Oktavian

Jardar

Bodvar

Trym

Sakarias

Skrevet

Skal det være "litt uvanlig" holder du deg langt unna bibelnavnene som Noah, Nathaniel, Gabriel, Samuel etc, samt de nusse-søte som f eks Emilian, Liam, Maximilian osv.

 

Da går du heller til "rota" og finner

 

Ansgar

Bjørge

Clement

Dagobert

Esbjørn

Finnur

Gaute

Hellik

Ingberg

Jørund

Klaus

Leidulv

Marton

Niri

Osov

Prasutagus

Quentin

Råmund

Steinfinn

Ulv

Vetrlide

Willibald

Xerxes

Ægir

Ørnulf

Ånon

 

 

 

Skrevet

Cornelius

Gorm

Tyr

Ask

Hedin

Frøy

Alvind

Tjøl

Njål

Birk

Ægir

Ymer

Ådne

Linus

Arwe

Guttorm

Jarl

Skrevet

Morgan

Mardon

Reinert

Andrias (Anndrias)

Angell

 

Skrevet

Det er itt morsomt å se hvilke navn ser på som uvanlige. Tror det kommer veldig an på hvor i landet du bor også. Jeg bor i Trøndelag, og her ser det ut som at Sondre begynner å bli veldig populært.

Da broren min, som bor et helt annet sted i landet valgte navn til datteren sin, var det et navn som jeg synes er veldig oppbrukt, men som de ikke hadde hørt før. Emilian og William er gode eksempler på navn som er mye brukt nå.

Skrevet

alle de navnene er bare helt grusomme, uff stakkars barn som blir kalt dette, mange av de navnene er ikke så uvanelige engang liam nathaniel matheo halve akershus nyfødte heter det

Skrevet

du kan ikke si stakkars barn! så patetisk!

alle liker ikke det samme vet du!

Skrevet

Jeg kjenner også en Heber, en Rafael og en Noel.. Ikke Karmi, men Kærmi her.. Trodde faktisk ikke det var flere i hele Norge som het det;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...