Anonym bruker Skrevet 18. november 2011 #1 Skrevet 18. november 2011 Dersom man får en nyfødt som må opereres etter fødselen. Vet dere om man får enerom da? Og blir det for traumatisk med både fødsel og opereasjon? Er det vanlig med keisersnitt da?
Anonym bruker Skrevet 18. november 2011 #2 Skrevet 18. november 2011 De kommer ann på alt mulig, så det må du spørre om på det aktulle sykehuset. KS er jo som oftest mer traumatisk (større mulighet for feks lungeinfeksjoner hos barn, pga vann i lungene som ikke blir presset ut under forløsning), så vil tro at de foretrekker vaginal forløsning slik at barnet er best mulig rustet til å takle en påkjenning som en operasjon er.
Anonym bruker Skrevet 18. november 2011 #3 Skrevet 18. november 2011 Det var godt å høre. For jeg er en av de som vil ha vaginal fødsel. Men jeg er førstegangs da, og vet ikke hva jeg går til Takk for svar
Anonym bruker Skrevet 18. november 2011 #4 Skrevet 18. november 2011 Om det blir keisersnitt kommer an påom mor og/eller barn er sterk nok til å takle fødsel, eller om igangsetting er mulig. Jeg fikk enerom etter ks, og mannen var med. Barnet ble lagt direkte inn på nyfødt intensiv, da barnet var prematurt. Barnet fikke ikke være hos oss. Skal barnet inn på nyfødt intensiv, slik det må etter en operasjon, skal det ikke være på andre avdelinger på sykehuset først. De får kun komme dit rett fra livmora, så barnet kommer sikkert dit. Far kan være hos barnet til du eventuelt er sterk nok til å dra på nyfødt avdelingen.
Anonym bruker Skrevet 18. november 2011 #5 Skrevet 18. november 2011 Takk for svar! Håper virkelig det ikke blir operasjon!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå