Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 17. november 2011 #1 Skrevet 17. november 2011 Vi er avhengig av å ha 2 bakovervendt og 1 beltestol. Vi er også avhengig av å kunne få en søskenvogn i bagasjerommet. Så kom med alle tips om biler. Har sett på ford s-max men den blir nok litt i dyreste laget for oss. Så da må vi se på andre alternativer.
It's all about me Skrevet 17. november 2011 #2 Skrevet 17. november 2011 Vi har Ford s-max og du vil ikke ha noe problem med å få plass til alt dette og litt til. Men ser du nå utelukker denne. Det er iallfall verdens beste familiebil )
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 17. november 2011 Forfatter #3 Skrevet 17. november 2011 Ja den vil jeg egentlig ha, men akkurat nå som vi skal kjøpe større hus må vi nok finne oss en billigere bil. Men jeg har besemt meg at når vi skal bytte ut de bile vi kjøper nå skal jeg ha en ford s-max. Har sett litt på ford c-max på nett men føler bagasjerommet ser litt lite ut i den..
Swana Skrevet 17. november 2011 #4 Skrevet 17. november 2011 Skal være plass til det der i en Citroën Grand C4 Pizasso... Vet ikke hvordan den er i pris i forhold til S-maxen da... :-)
Swana Skrevet 17. november 2011 #5 Skrevet 17. november 2011 Picasso...? Picazzo...? Er iallfall ikke z først der... :-D
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 17. november 2011 Forfatter #6 Skrevet 17. november 2011 skal sjekke den ut Noen som vet om det er plass i Ford mondeo, opel vectra eller biler på lignende størrelse ? Leste ett sted at ope vectra var veldig stor og god plass i men fant ikke ut om det gikk 3 barneseter i den
Fire småtroll Skrevet 17. november 2011 #8 Skrevet 17. november 2011 Vi har en Ford S-max, men vi hadde tre barneseter i den forrige bilen vår også, en Peugeout 307sw. Det viktige er jo at det er tre separate seter bak og ikke en lang "sofa" i baksetet, det er det i Peugeouten også...
Honningmelon Skrevet 17. november 2011 #9 Skrevet 17. november 2011 Vi har Volvo V70. Ikke massevis av plass, men går helt greit.
Morcheeba Skrevet 17. november 2011 #10 Skrevet 17. november 2011 Vi har en Citroen grand C4 Picasso. Veldig fornøyd - det er 3 isofix-punkter i baksetet, i tilliegg går vogna rett inn i bagasjerommet...
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 17. november 2011 Forfatter #11 Skrevet 17. november 2011 Takk for svar Da har vi litt mer å se på. Var dere fornøyd med peugeoten deres? Jeg har nemmelig fått høre av en bekjent som har peiling på biler at der er så "masse" feil med den, generelt mer feil med franske biler enn andre sa han.
nettie med 4 små Skrevet 18. november 2011 #13 Skrevet 18. november 2011 Ford Mondeo. Vi har 3 barn bakovervendt og plass til tvillingvogn:o)
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 18. november 2011 Forfatter #14 Skrevet 18. november 2011 caravelle kan jeg bare glømme, sambo skal ikke kjære noe minibuss som han så fint kaller det. vi har faktisk sett på ford mondeo å tenkte å ta med alle setene å prøve i den. hvilken seter har dere da. vi har besafe beltestol, besafe izi combi og babyen skal ha maxi cosi som nr 1 sete, vet ikke hvilket nr 2 sete, om det er plass blir det nok besafe izi kid til henne
nettie med 4 små Skrevet 18. november 2011 #15 Skrevet 18. november 2011 Ett Besafe IziCombi og 2x Britax Highway:)
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 18. november 2011 Forfatter #16 Skrevet 18. november 2011 takk for svar. Den skal vi hvertfall se på er det liten eller stor tvillingvogn dere har? Nå ser jo bagasjerommet veldig stort ut så det er helt sikkert plass uansett hvilken tvillingvogn vi ender opp med.
tìme'em Skrevet 18. november 2011 #17 Skrevet 18. november 2011 Har en Subaru, det er veldig trangt om plassen så vi kommer til å kjøpe ny bil snart
Fire småtroll Skrevet 18. november 2011 #18 Skrevet 18. november 2011 Veldig fornøyd med peugeouten, aldri noe feil med den. Lettkjørt og fin. Hadde absolutt ingen problemer med den overhodet. Stolte 100% på den. Det gjør jeg ikke med S-maxen, den måtte på verksted første uken vi hadde den. Mye tilfeldigheter tror jeg, men skulle jeg velge mellom en Ford og en Peugeout hadde jeg definitivt valgt peugeout, helst en 807 av nyere dato.
nettie med 4 små Skrevet 18. november 2011 #19 Skrevet 18. november 2011 Vi har Easywalker sin og den blir ganske liten sammenlagt. Anbefaler dere å teste biler med barneseter inni:) Vi har vært kjempefornøyd med bilen vår, aldri hatt plassproblemer:) Blir en overgang når vi går over til 7 seter i desember:)
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 18. november 2011 Forfatter #20 Skrevet 18. november 2011 Kan jeg spørre hvilken 7 seter dere skal kjøpe ? Ja vi har tenkt å ta med bilsetene å prøve i forskjellige biler, men er jo greit å vite noelunde hvilken biler man kan prøve i. gjøre markede litt mindre Er det fortsatt plass med easywalker ? Bagasjerommet ser jo veldig stort ut, vet ikke hvilken vogn vi ender opp med enda, har blant annet sett på teutonia men aner ikke hvordan den er sammelagt da..
nettie med 4 små Skrevet 19. november 2011 #21 Skrevet 19. november 2011 Vi har kjøpt oss Ford S-Max, blir levert til oss rett før jul:) Vil tro vi får plass til tvillingvogna i s-maxen selv som 7 seter, men regner ikke med at vi kommer til å ha den med. Vi har vært kjempe fornøyd med Mondeoen og hadde ikke byttet den ut hadde det ikke vært for at vi trenger flere seter:)
MillaCamilla Skrevet 19. november 2011 #22 Skrevet 19. november 2011 Toyota verso, litt billigere enn s-max. Vi har 2010-modellen, veldig fornøyd.
lilja70 Skrevet 19. november 2011 #23 Skrevet 19. november 2011 Både mondeoen vi hadde før (gammel, ikke isofix) og toyota previa som vi har nå (isofix i to av setene, 2003 modell) har plass. Jeg elsker previa, den har så mange muligheter. Heilt anna prisklasse enn s-max, finnes i ymse brukt-varianter. Gubben syns den er i største laget, men innser at vi har bruk for en del av det den tilbyr; separate seter, kan ta ut ett og ett, vi bruker å ta ut bakerste og midterste på eine sida, så ungene sitter på rad heller enn ved siden av hverandre. Da har vi plass til masse materialer på langs (byggeprosjekt). Den er heilt super å parkere, store oversiktlige speil. Litt mindre wroom enn i mondeoen, men en heilt anna plassopplevelse, takhøyde nok til at femåringen kan stå oppreist.
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 20. november 2011 Forfatter #24 Skrevet 20. november 2011 lilja skal vise de begge til min kjære nå har vi hvertfall litt fler alternativer
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå