Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #1 Skrevet 15. november 2011 Hun kysser på barna og skifter hårfrisyre hver dag på barna, det i seg selv er ikke så ille men når hun kler på de andre klær fra ekstra klærene selv om de opprinnelige klærene ikke er våte,skittene eller bedre, (de går med ull og hun skifter til andre ullklær) og snakker til barna som om jeg ikke er der når jeg faktisk er der (f.eks: Jeg trøster barnet fordi hun har slått seg og student kommer bort å sier : se på meg- navnet til barnet-! gjentar det fler ganger og jeg opplver at hun nærmest kommanderer barnet mitt til å se på hun når barnet gråter hvorpå barnet til slutt skriker mamma!!!) Hun tar feil av barna konstant, da de er eneggede tvillinger er det kanskje ikke så rart men når hun i tillegg gjør det på en fryktelig pinlig måte som jeg ikke helt klarer å skrive ned her og gjøre meg helt forstått på blir hele situasjonen helt merkelig! Har lyst til å kommentere det i bhg, syns dere det virker pirkete?
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #2 Skrevet 15. november 2011 At hun kysser på barna og skifter hårfrisyre på dem er en ting, det er vel ikke så farlig? At barna får kos og omsorg er jo bare viktig (regner med at de er små, ikke så naturlig hvis de er eldre) - så et kyss på kinnet er ganske uskyldig. Det er derimot rart å skifte på barna dersom de ikke er skitne, og ekstra rart hvis hun holder på slik - da kan du fint si ifra. Vet ikke om det er noe jeg hadde giddet å ta opp, men hvis det plager deg, sier du ifra.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #3 Skrevet 15. november 2011 Nei ser jeg ikke helt klarte å runde av den første settningen min Jeg syns ikke kyssingen og hårfrisyrene er så ille nei, men i tillegg til at hun driver å skifter på de og måten hun snakker til de på mens jeg (og far) er der blir det hele ganske sært. Særlig når hun attpå klarer å ta feil av barna... Sært når jeg trøster barnet mitt og hun kommanderer barnet til å se på hun, og sier feil navn også. Jeg gidder ikke bli hun megge mammaen som suttrer om alt, så skal jeg bare la det ligge da...?
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #4 Skrevet 15. november 2011 Gi beskjed dersom det er noe du reagerer på. Studenten har en veileder som må få beskjed om slike ting for å kunne veilede studenten.
valkyrien Skrevet 15. november 2011 #5 Skrevet 15. november 2011 Det høres ut som om hun ikke er ferdig med å leke med dukker... Jeg ville reagert mest på at hun overstyrer når du er der... Det ville fått meg til å si ifra ihvertfall.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #6 Skrevet 15. november 2011 Barna er 3 år forresten... Så ikke noen små babyer.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #7 Skrevet 15. november 2011 Nei, jeg synes ikke du er en meggemamma hvis du sier ifra (den første som svarte), men jeg ville ikke ha nevnt det med hårfrisyrer og kos, for det er jo egentlig mest koselig (da jeg jobbet i barnehage var det veldig mange av jentene som ville at jeg skulle fikse håret deres, så jeg gjorde det ofte). Det kan jo hende at hun setter opp en ny hestehale osv., fordi den forrige har blitt løs og stygg. Det at hun overstyrer deg er noe jeg ville ha tatt opp. Veldig merkelig oppførsel, hadde ikke likt det selv.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #8 Skrevet 15. november 2011 Jeg blir små irritert over hårfrisyrene fordi jeg selv bruker tid på å fikse håret deres om morgenene. Jeg lager de med sånne små gummi strikker så det skal holde seg lenge, noe det også gjør når hun ikke tar det ut. Det er av praktiske årsaker som at de skal slippe å få håret i øynene og gjørme/snørr i håret når de er ute, det missliker de i hvertfall her hjemme. Hun lager slappe fletter på de som ser ut som har vært i håret en uke, og tiden jeg brukte om morgenen blir helt bortkasta.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #9 Skrevet 15. november 2011 Ja, da hadde jeg nok irritert meg litt jeg også. Men hadde nok ikke nevnt det uansett, hadde mer nevnt hvordan hun behandler barna når du er til stede.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #10 Skrevet 15. november 2011 Nei ikke la det ligge1 Ta det opp med pedagogen som er øvingslæreren hennes, det er VIKTIG! Studenter skal veiledesi praksis slik at de blir gode førskolelærere,og noen skal faktisk veiledes bort fra yrke (eller strykes). Denne type opplysninger kan være den endelig tingen som feks stryker studenten. Det er ikke ok og kysse på andres barn. (som man har et profesjonelt forhold til!) skifte klær uten grunn, og kjøre over foreldrene med trøst!
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #11 Skrevet 15. november 2011 Synes du kan snakke med veilederen hennes. men et med håret ser jeg ikke at skal være et stort problem. Selv om du har brukt tid på det om morgenen, betyr det ikke at det holder hele dagen. Jeg fikser på hårspenner og strikker som sklir ut hver dag og jeg er virkelig ikke flink til å få det fint. Men hva foreldre synes om det, synes jeg faktisk ikke er så viktig, gjør det for å få håret vekk fra ansiktet til barnet. Er hun førskolelærerstudent, ung?? Vær litt overbærende, ikke alle har erfaring med barn, og slett ikke foreldre. Hilsen pedleder i bhg
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #12 Skrevet 15. november 2011 Synest kyssing på ungene i barnehagen ikke er ok, selv om det bare er på kinnet. Da opptrer man ikke profesjonelt. Kyssing kan man gjøre på egne barn, eller andre barn man har et nært forhold til privat.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #13 Skrevet 15. november 2011 Jeg er klar over hvordan håret til ungene er om dagen, det er jo nettopp derfor jeg velger å bruke tid på det om morgenen, så de skal slippe å ha det hengende, noe det heller ikke gjør dersom student ikke tar det ut (det sitter enda fint når de kommer hjem de dagene hun ikke er der, eller ikke har rørt håret) Det er gummistrikker, så de sklir ikke ut som vanlige spenner og strikker... Herregud jeg høres klin gal ut! Hehe... Jeg har jobba min del i barnehage, som bua og skjønner at man kan synes at noen er ekstra søte eller ekstra morro å leke med/fikse håret til, jeg vet også at det er foreldre som megger om alt mulig, jeg vil ikke bli som de- men nå syns jeg det er litt mye. Hun er førskolelærer student, relativt ung og jeg tror det er 1. års student.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #14 Skrevet 15. november 2011 Da synes jeg du skal snakke med førskolelæreren som har ansvaret for henne, høres ut som hun kanskje trenger litt veiledning. Ikke noe greit hvis du blir frustrert, da er det bedre å ta det opp på en grei måte før det blir et stort problem. Det å kysse på kinnet eller i panna har ikke jeg tenkt på at noen kan se på som et problem, hos oss gjøres det stadig vekk. Jeg gjør det selv og når jeg tenker meg om. Hva er galt med de egentlig, bassilusker....? Gjør jo det fordi vi er glad i barna deres. Hilsen pedlederen over
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #15 Skrevet 15. november 2011 Jeg personlig velger å ikke kysse barn jeg jobber med... De kan gjerne få en god klem og nærhet, men kyssing forbeholder jeg min egen familie... Ikke fordi jeg tror at mennesker som gjør det er uproffe eller lignende, men fordi vi er forskjellige som mennesker og det er ikke noe jeg er komfortabel med å gjøre-kanskje derfor jeg ikke setter så stor pris på det når det gjelder mine barn også.
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #16 Skrevet 15. november 2011 Da skal jeg slutte med det, har igrunn ikke tenkt på det Hilsen pedlederen
Anonym bruker Skrevet 15. november 2011 #17 Skrevet 15. november 2011 Synes faktisk ikke det var så ille!! Hadde vært mye verre hvis hu ikke hadde giddi å lekt med barna eller virket likgyldig! Når det er sagt så er hun kanskje litt umoden og trenger litt veiledning.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå