Anonym bruker Skrevet 7. november 2011 #1 Skrevet 7. november 2011 Ja, det er meg som har det innlegget om sønn på baseskolen. Nå lurer jeg på hva som er vanlig oppførsel i forhold til 1.klassinger og lek med jevnaldrende. Hadde i helgen en klassekamerat på lekebesøk. Gikk greit i 20 min. så skulle dem spise. Etter det ble det håpløst. Unga fikk (desverre) se på tv mens dem spiste. Sønnen min spurte etter maten om den andre ville leke med noe (husker ikke hva det var). Nei han ville se på tv. Etter noen min. slo jeg av tv'n og sa at nå er det ikke mer tv så nå får dere finne på noe å leke med. Det gikk over hode ikke. Begge guttene var i bunn og grunn like vrange. Prøvde å sitte sammen med dem og komme med forslag, bare surmulig. Sønnen min kom med DS'n etter at han ga opp han andre. Jeg sa at dem fikk spille hver sin stund. Først ville ikke min dele, så gjorde han det og da ville søren meg ikke han andre dele. Endte med at jeg tok DS'n. Når gutten skulle gå kom han med en liten figur av en katt som han på død og liv skulle ha. Den får du ikke sa mannen min og det høre pappan hans at han sa. Så skjedde det noe annet og figuren ble glemt. Den tok han med seg gitt. Det er ikke første gangen at jeg opplever det som veldig kaotisk at gutten skal leke med jevngammle gutter. Krangling og styr og ståk og ingen er bedre eller verre enn den andre. MEN jeg registrerer at min sønn leker veldig godt med kusinen sin som er nesten 2 år eldre. Er dette helt vanlig i den alderen der?
Anonym bruker Skrevet 7. november 2011 #2 Skrevet 7. november 2011 Høres helt normalt ut for meg. Mitt beste tips er å blende seg så lite som overhodet mulg og helst sende dem ut.
Anonym bruker Skrevet 7. november 2011 #3 Skrevet 7. november 2011 Min gutt som også er førsteklassing leker ikke slik. Joda, det kan bli uenigheter og krangling, men da med nye venner. Det tar sin tid før dem finner tonen. Men med bedre venner han stadig er sammen med går det helt greit. Jeg er litt streng da. Lek fint sammen eller så må gjesten gå hjem. Vi har x-box her og det kan bli litt krangling ang spilletid gutter imellom. Da tar vi av x-boxen og jeg finne frem legoen. "Nå skal vi leke med legoen" sier jeg. Jeg får i svar at det er kjedelig, men da sier jeg at de kan velge mellom å gå ut eller leke lego - ferdig med det! For guttene finner aldri på noen lek selv - iallefall ikke så ofte. Man må nesten bare ta kommandoen og ikke gi forslag - for da vil de ikke noenting.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå