Nikkamoren Skrevet 6. november 2011 #1 Skrevet 6. november 2011 Tror kanskje det vil skje meg nå og vil gjerne høre fra andre som har blitt alenemor med små barn. Forholdet vårt gjennom snart 12 år bestod ikke prøvelsen, kanskje machismen i kulturforskjellen (han er latiner) som viser seg nå. Innrømmer at jeg er redd for å bli alene, om hvordan vi skal klare oss alene og bekymrer meg enormt for at den lille skal vokse opp uten pappa hjemme. Men nå som jeg er sint, får jeg bein i nesen og tenker seriøst på at så lenge vi ikke har det noe bra sammen lengre så er det kanskje best å skille lag.
togutter-08og10 Skrevet 7. november 2011 #2 Skrevet 7. november 2011 Jeg har heldigvis ikke erfaring på dette og det er leit at dere kanskje flytter fra hverandre. Men jeg er sikker på at du får det til. En venninne av meg var alene med barnet sitt fra han var ett år og hun allierte seg med andre alenemødre for litt hjelp og avlastning. Kanskje du kjenner noen som er i samme situasjon så dere kan hjelpe hverandre litt. Lykke til uansett hva det blir til.
Gjest Lykke Fryd ♥ Skrevet 7. november 2011 #3 Skrevet 7. november 2011 Jeg er alenemor med en datter på 18 måneder. Har vært alene hele veien og det er ikke så ille. Det er sikkert verre å skille lag nå som barnet er født og nå som barnet kjenner sin pappa, men om dere klarer å skilles i minnelighet og få til en grei samværsavtale så er dere godt på vei. Du kommer til å klare deg. Økonomisk får du greit med støtte fra NAV (bare husk at du må fremvise meklingsattest + at han/du har meldt flytting til en annen adresse). Og så har du sikkert familie og/eller gode venner som kan støtte deg i tiden fremover? Jeg håper det:-) Du må gjerne sende en pm om det er noe du lurer på eller om du bare trenger å snakke med noen. Klem!
enits40 Skrevet 7. november 2011 #4 Skrevet 7. november 2011 Høres tøft ut, håper du tar godt vare på deg selv! Jeg var alene med eldstemann fra hun var bare noen måneder gammel. Det å være mor gikk egentlig veldig fint, var verre at forholdet til tidligere samboer var så turbulent. En kjempeslitsom periode, som heldigvis ikke har påvirket mine minner om en fantastisk småbarnstid som alenemor til en skjøn snuppelure. Nå er jeg gift og har fått to barn til. Ønsker deg masse lykke til fremover!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå