Gå til innhold

jeg får så angst at jeg SPYR!:(


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg hater, virkelig HATER å kjøre bil!

Jeg tok lappen pga graviditet og jobb, jeg MÅ rett og slett ha lappen her.

 

MEN nå har jeg ikke kjørt siden jeg gikk ut i permisjon(10 mnd.siden)og nå skal barnet begynne i barnehage og jeg MÅ kjøre igjen.

Jeg føler jeg har glemt alt så min kjære pappa har sagt at han skal kjøre litt sammen med meg ført slik at jeg kan bli trygg..men vet dere hva, jeg får faktisk så angst for kjøring at jeg skjelver, svetter og KASTER OPP før jeg skal i bilen!!!:( det høres sikkert teit ut, men jeg blir helt satt ut, griner osv...som en drittunge:(

 

noen flere som har/har hatt det slik?

Føler jeg ikke mestrer kjøring helt, kveler motoren av og til osv....

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jepp"" Hadde det sånn lenge etter jeg fikk lappen for 18 mnder siden! Kjørte ikke så me i begynnelsen, for jeg hadde også kjøreangst!! en etter jeg begynte i jobb igjen måtte jeg jo kjøre! Og nå har jeg kjørt veldig mye det siste halvåret og føler jeg har blitt flink!;) Så mitt tips til deg er å kjøre så mye du kan!

 

Ps. Kvele bilen gjør jeg hele tiden :S Ungene mobber meg hver gang! Uff...

Skrevet

så bra!!!:)

 

jeg får kaste meg ut igjen, men hjalp ikke så mye akkurat å bli påkjørt etter ei uke:P

 

"fint" å høre at flere kan kvele bilen hihi, er glad mitt barn ikke skjønner slikt enda:P

Skrevet

Uff, nei det hjelper ikke på!!!

 

Ungene er vant til å kjøre med pappa de, og han kveler visst aaaldri bilen, sier de! Haha! Det begynner å komme seg nå! Begynner nesten å like å kjøre bil! Men takler ikke å ha samboeren min i bilen når jeg kjører! Da blir jeg så nervøs at alle nybegynnerfeilene kommer tilbake! :S Er du sånn også?

Skrevet

hehe jeg er helt lik deg!:P jeg har kjørt med samboer på en gang, da han brakk ei arm og ikke klarte kjøre selv:P hahaha...

derfor jeg vil la faren min kjøre sammen med meg, for da tenker jeg helt annerledes!blir ikke så nervøs....han bare ler og får meg i bedre humør om jeg gjør feil:)

 

men må si at samboer har kvelt bilen mange ganger når han rygger, da ler jeg;)

Skrevet

Dette må være det mest tåpelige jeg har hørt på en stund...

Skrevet

dette er da ikke teit, men du mesterer vell ALT du?;)

Skrevet

Jada, har absolutt hatt det slik. Spesielt siden jeg klarte å kvele motoren hele tiden. Da ble jeg stressa overalt og det ble bare tull. Jeg ble også kvalm hver gang før jeg skulle kjøre.

Etter 3 år med lappen, uten særlig kjøring kjøpte jeg min egen bil. Begynte å øvelseskjøre med meg selv om kveldene når det var lite trafikk ute. Øvde først på øde parkeringsplasser/snuplasser. Terpet mye på clutch og gass. Begynte gradvis å kjøre utpå veiene når jeg var godt vant med bilen.

 

Det er utrolig viktig å bli kjent med bilen du skal kjøre. Kjør masse alene, tilslutt vil du få feelingen. Det kan jeg LOVE deg. I begynnelsen mestret jeg min egen bil ganske godt, og slet litt mer med andre biler.

Nå kjører jeg de fleste biler uten problem. Jeg har fått mye skryt fra gutta om at jeg er en flink sjåfør. Jeg hadde ikke engang foreldre som øvelseskjørte med meg.

 

Så det er virkelig håp. men prøv så godt du kan å se humoristisk på det. Hvis du drar ut og kjører alene på en øde, utrafikkert vei? Ikke så veldig mye annet enn at du kveler bilen. Og hva så? :)

 

La noen kjøre deg dit og be dem om å dra slik at du kan få øve alene. Men vil du ha med noen så gjør gjerne det.

Skrevet

Jeg har også fått kjøreangst :( og det er ikke noe gøy! Grunnen er nok at jeg ikke kjørte bil på mange år etter at jeg kjørte opp og da jeg begynte å kjøre igjen skjedde det et par ting, det første var at jeg kom såvidt borti en annen bil da jeg skulle rygge og parkere, det andre var at jeg nesten svimte av da jeg kjørte bil (samboer måtte sette på nødlys osv) disse episodene skremte meg såpass at når jeg nå setter meg i bilen kjennes det ut som jeg skal besvime, jeg føler meg kvalm og skjelven og skikkelig nervøs. Vet jo at det er psykisk men føler ikke at det blir noe bedre :( Det er ikke morsomt å ha det slik og jeg skulle ønske jeg turte å kjøre alene særlig nå når jeg er hjemme i mammapermisjon.

Skrevet

Eneste måte å kurere angst på, er å møte angsten. Det vil si, gjør det du frykter. Du er nødt til å tråkke over dine egne grenser. Men gjør det gradvis, gjør det i ditt tempo.

 

Skrevet

Ja jeg må jo bare det, men kan liksom ikke tro at jeg noen gang vil være trygg på å kjøre. ALLE kjører jo og alle er så flinke, burde da kunne greie det jeg også!! :/

Skrevet

Tro meg, du vil klare det!! Det som stopper deg er frykten for at du skal dumme deg ut. Og det er det ingen som dør av ;)

Skrevet

signerer 00:17...du dør ikke av å avsløre en ikke fantastisk egenskap! Ikke vær selvhøytidelig, le litt av deg selv, le med andre! Å kvele motoren er ikke farlig for noen at du gjør, og det skjer jo selvfølgelig oftere fordi du er så redd for å dumme deg ut at alle slike feil bare øker på. Kjør masse, tør å dumme deg ut, le litt av deg selv og du kommer til å kjøre uten problemer på no time. Helt sikkert!!

Skrevet

Da burde du parkere bilen. Hvis du er så nervøs når du kjører så er du livsfarlig i trafikken!

Skrevet

hun/de trenger da ikke parkere bilen. jeg antar at de kjører meget sakte siden de er nervøse...hva med alle de andre "gærningene" der ute med andre typer angst og sykdommer, som kjører bil....

man må jo kjøre for å bli en flink sjåfør:)

  • 3 uker senere...
Skrevet

Har det som deg, og jeg tør ikke ta lappen. Redd for å havne i vanskelige situasjoner der jeg ikke vet hva jeg skal gjøre (trang forbipassering for eksempel). Så jeg bruker heller pengene på buss og satser på å finne en kjæreste med bil og lappen, hehe

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...