-lykken er 3- Skrevet 31. oktober 2011 #1 Skrevet 31. oktober 2011 Har måtte begynne med narresmokk for å avlaste litt! Hvordan er det med deres babyer? Hvor ofte og hvor lenge ammer dere- og er det noen som har peiling på hvor mye mm (ca.) babyen dier iløpet av et måltid?
miepia30 Skrevet 31. oktober 2011 #2 Skrevet 31. oktober 2011 10 ganger i døgnet, ca 15 min hver gang. Hun legger godt på seg.
-lykken er 3- Skrevet 31. oktober 2011 Forfatter #3 Skrevet 31. oktober 2011 Her er det veldig varierende lengde, fra 5 min. noe som skjer veeeeeldig ofte ( er vel egentlig ikke sulten da) opptil 30 min. når han er sulten- ofte før og etter en lengre soveperiode! Ammer vel tilsammen 15-20 ganger i døgnet! Håper det roer seg litt etterhvert! Lillegutt er fornøyd og virker som om han blir mett de gangene han dier seg "ferdig", så tror ikke det er det at han ikke får nok melk som gjør at han hele tiden vil til puppen!
L.I.L.Y Skrevet 31. oktober 2011 #4 Skrevet 31. oktober 2011 ? Små babyer spiser ofte, og det å gi smokk er å underbygge et behov barnet har. Jeg har nå et barn på 2,5 måneder som fremdels spiser ca 10 ganger pr døgn med alt fra 10-30 min. Viktig å få "tømt" det ene brystet slik at barnet får den fete og gode melken, før man tilby nytt bryst.
-lykken er 3- Skrevet 31. oktober 2011 Forfatter #5 Skrevet 31. oktober 2011 Tilbyr alltid brystet først, og det er absolutt ikke slik at han bestandig får smokken...... Det er heller ikke slik at jeg gir han smokken og legger han ifra meg. Men noen ganger virker det som om det er ett stort sugebehov- merker det også når han dier- da patter han som bare det uten at han svelger- melken renner bare da ut- og lillegutt er like fornøyd når han er "ferdig"! Synes amminga bare er kos- nyter nærheten og roen med lillegutt! Begge mine første barn brukte også smokk, uten at vi hadde problemer med amming eller sugeteknikk! Datteren min fikk smokken allerede på føden- av jordmor der, da hun mente hun hadde stort sugebehov og ville komme til å "slite" meg ut, som hun sa...... -Men tiden har forandret seg og ny forskning gjort!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå