fjellgeita♀09 ♂10baby14 Skrevet 30. oktober 2011 #1 Skrevet 30. oktober 2011 ?? Tenkte å kjøpe et dukkehus til jenta vår etterhvert, men nå er stua stappfull med leker i og med at vi har to småttiser som foreløpig leker med litt forskjellige ting. En på under ett år som har masse babyleker og lekestativ, mens hun på to år har masse duplo, dukker, togbane også videre. Ser at hun elsker å leke med dukkehuset som står hos bestemoren, så vi vil kanskje kjøpe et i julegave som hun kan ha her hjemme. Hun har en lav hylle på soverommet, hvor det hadde passet perfekt å sette et dukkehus. Nå er hun bare to år og jeg regner med vi må være sammen med henne der inne en del når hun skal leke, men når er det vanlig at de begynner å leke for seg selv på rommet sitt?
Stellaborealis Skrevet 30. oktober 2011 #2 Skrevet 30. oktober 2011 Våre har vel i grunn akkurat begynt, de er 2 og 4 år. Vi har bare en lekekasse med hjul i stua, ellers er alle lekene på rommet. De får selvfølgelig lov å ta med andre leker ned i stua, forutsetningen er at de rydder opp igjen. Dine er jo litt små til det foreløpig, vi hadde lekegrind samt en lekekasse i stua på den tiden der - og det var til tider ganske kaotisk;)
fjellgeita♀09 ♂10baby14 Skrevet 30. oktober 2011 Forfatter #3 Skrevet 30. oktober 2011 Ja, hun er jo to år nå, så regner med at dette kanskje vil komme gradvis iløpet det neste året. Til jul vil hun være 2 år 3 mnd
Stellaborealis Skrevet 30. oktober 2011 #4 Skrevet 30. oktober 2011 Ja det er ganske vanlig tror jeg, men storesøster her har aldri lekt på rommet før lillesøster ble stor nok til å bli med;)
PeppaPig Skrevet 30. oktober 2011 #5 Skrevet 30. oktober 2011 Min er 2år og 3 mnd nå og har såvidt det er lekt 10 min eller no alene på rommet sitt. Som regel hvis jeg har hengt opp klær e.l. Hun liker dog best å leke ute i stua med meg, eller at jeg er inne på rommet sammen med henne.
Fire småtroll Skrevet 30. oktober 2011 #6 Skrevet 30. oktober 2011 Barn er selskapssyke og foretrekker gjerne å være i samme rom som andre. Mine barn er 2, 4, 7 og 10 år gamle og ingen av dem leker alene på rommet. De leker gjerne på rommet eller i kjellerstua, men da er de enten flere av søsknene sammen eller har venner på besøk, de leker uhyre sjelden helt alene på et annet rom. De kan leke alene, f.eks kan 2-åringen og 4-åringen leke med to helt forskjellige ting, men da i hver sin ende av samme rom...
Rødhette <309+<312 Skrevet 30. oktober 2011 #7 Skrevet 30. oktober 2011 Her har vi alt på ett plan, og rommet til småen ligger ikke så langt fra stuen. Så her ryddet vi alle lekene inn på rommet for ca rundt 2års dagen. Men vi har en liten lekekasse på hjul inni stuen med småleker i. Han leker ofte på rommet, både alene og med oss voksne, men han liker og ha døren åpen. Og ofte tar han leker med i stuen, men han er kjempe flink og rydde etter seg, nå trenger vi ikke og si det til han, han gjør det selv. Og han blir rasende hvis vi voksne rydder lekene, han skal gjøre det selv (2års trassen hihi) han er nå 2år og 4 mnd.
Pjuskesnusken Skrevet 30. oktober 2011 #8 Skrevet 30. oktober 2011 Mini blir 4 i mars, og har ved to anledninger sittet på rommet alene å lekt (!) Men han har rommet i annen etasje, så blir liksom langt unna alle. Men håper det snart blir mer interessant slik at vi kan flytte lekene hans opp.
mammatetogansketette:)) Skrevet 30. oktober 2011 #9 Skrevet 30. oktober 2011 Kjekkasen vår er 2.5 år, har ei lillesøster som "hjelper til" vel mye med lekingen syns han av og til, og ser at han har behov for å leke alene innimelllom. Foreløpig har han fått gjort det mens søstra sover duppen sin, han koser segi alle fall da- i stua, siden soverommet er en etg. opp- og fordi jenta delvis sover på soverommet deres... så foreløpig blir det slik, men tenker at når hun slutter å sove på dagen så må han få lov til å trekke seg litt tilbake å leke alene på rommet deres:)
lille sprelle Skrevet 31. oktober 2011 #10 Skrevet 31. oktober 2011 Vi har ett barn på 3,5 år og har vel egentlig ikke lagt opp til at hun leker så mye på rommet sitt enda. Hun har ingen søsken og ønsker å være i nærheten av oss. Hun har begynt litt (vi har noen leker på rommet).
Lemonia Skrevet 31. oktober 2011 #11 Skrevet 31. oktober 2011 Vår eldste på 3 år leker på rommet sitt om morgenen mens vi andre steller oss, men ellers leker han sammen med oss i stua/på kjøkkenet. Vi har også de fleste lekene hans der for jeg synes det er så stusselig å sende ungene på rommet sitt, de fleste ønsker jo å være sammen med andre, ikke være alene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå