Gjest amandine Skrevet 26. oktober 2011 #1 Skrevet 26. oktober 2011 Har akkurat kommet hjem fra legen og skal hastehenvises til mammografi. Hodet jobber på høygir og jeg vet ikke helt hvor jeg har meg selv hen akkurat nå. Hvis noen har litt erfaring å dele blir jeg kjempeglad, send meg gjerne en pm.
Mamma til 3 gutter-<-@ Skrevet 26. oktober 2011 #2 Skrevet 26. oktober 2011 Hei. Huff... Jeg har ikke erfaring med det personlig, men fikk oppleve brystkreft på nært hold. Det er min mor som fikk diagnosen etter at mannen hennes oppdaget en kul nederst ved brystknoppen. Kulen var ruglete og 1-2cm bred. Brystvorten gikk også på en måte innover. Hvordan er din kul?
Gjest amandine Skrevet 26. oktober 2011 #3 Skrevet 26. oktober 2011 Har ingen uttalt kul, men hevelse og mastitt(brystbetennelse). Kjennes ut som skikkelig melkespreng, men det er 2,5 år siden jeg sluttet å amme. Har fått hastetime på sykehuset i morgen kl 7 og er kjempeglad for at jeg bor i Norge, i en by, og at jeg blir prioritert i køen...
Mamma til 3 gutter-<-@ Skrevet 26. oktober 2011 #4 Skrevet 26. oktober 2011 Åh okei, så det kan alikevel være brystkreft? Krysser fingrene!
Gjest amandine Skrevet 26. oktober 2011 #5 Skrevet 26. oktober 2011 Ja, man skal visst ikke ha mastitt når man ikke ammer. Og heller ikke lekkasjer fra brystet, men det har jeg. Ikke melk, altså;-)
*Lissi* Skrevet 26. oktober 2011 #6 Skrevet 26. oktober 2011 Har ingen erfaring selv, men søsteren min hadde brystkreft. Lykke til! Håper det går fint med deg. De er kjempe flinke blitt:-)
bIomstre Skrevet 26. oktober 2011 #7 Skrevet 26. oktober 2011 Granulomatøs mastitt går visst ann å få etter man er ferdig med amming (halvannet år er indikert her): http://digoo.info/helse/2011/01/Hva-er-Granulomatos-Mastitt.html
Gjest amandine Skrevet 26. oktober 2011 #8 Skrevet 26. oktober 2011 Nesten 3 år siden jeg var helt ferdig, blomstre. Har egentlig fått beskjed om hva jeg kan forvente, men det at jeg har vært veldig syk før(da jeg sluttet å amme) gjør at jeg kjenner kroppen min godt. Denne gangen har jeg vært tidlig til lege og ble tatt på alvor med en gang, så jeg kan ikke tro jeg har gått med dette særlig lenge. Vi får se.
bIomstre Skrevet 26. oktober 2011 #9 Skrevet 26. oktober 2011 Jeg kan være i fornektelse for deg :-) Her er 3 andre typer brystbetennelse for ikke ammende (pluss den tidligere nevnte): http://en.wikipedia.org/wiki/Nonpuerperal_mastitis
Aliena Skrevet 26. oktober 2011 #10 Skrevet 26. oktober 2011 Ville bare ønske deg lykke til! Håper at blomstre har rett og at du bare har en form for betennelse. Stå på (og mas om nødvendig) for å få gjort alle undersøkelser (og evt behandling) så fort som bare mulig.
bIomstre Skrevet 26. oktober 2011 #11 Skrevet 26. oktober 2011 Om granulomatøs i wikipedia: "Granulomatous (non-puerperal) mastitis is known to occur on average 2 years and almost exclusively up to 6 years after pregnancy."
Mandalas Skrevet 26. oktober 2011 #12 Skrevet 26. oktober 2011 Min mamma har hatt brystkreft. Oppdaget det for ca 9 mnd siden. Det har gått fint med henne, men de første mnd var naturligvis en tøff tid. Det hun derimot opplevde som positivt, var et utrolig hjelpeapparat rundt henne og alt gikk veldig fort! Hun ble operert bare et par dager etter å ha fått diagnosen brystkreft. Lykke, lykke til!
Gråsonen Skrevet 26. oktober 2011 #13 Skrevet 26. oktober 2011 Hei, min tante hadde brystkreft. aerola ble ugjevn og brystvorten begynte å peke innover det ble også et ruglete underlag som så ut som apelsinhud på brystet der svulsten satt. Hun overlevde, fjernet brystet og cellegift. Det misstenkes at hun fikk brystkreft etter mange forsøk på kunstig befruktning. Og jeg hadde brystbetennelse som 14 åring. Helt grusomt vondt og med klar væske fra brystvorten! Puppen ble veldig hard og ruglete da og.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå