Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2011 #1 Skrevet 24. oktober 2011 ... Det der babyshower noe har gått meg helt hus forbi. Når var det egentlig det kom farende fra Amerika, og hvordan foregår det? Det inntrykket jeg har av det, er at man overøses av gaver og kaker fordi man venter smått? Synes det blir litt voldsomt, og litt for amerikanisert..
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2011 #3 Skrevet 24. oktober 2011 Jeg er helt enig! Har en følelse av at det er en litt "fjortiss-ting" å gjøre, er i hvert fall bare unge mødre som har hatt babyshower i min bekjentgjeng.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2011 #4 Skrevet 24. oktober 2011 Fjoh, godt å høre.. Var redd for at det kun var meg som begynte å bli gammeldags :-) -HI
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2011 #5 Skrevet 24. oktober 2011 Folk gir vel stort sett gaver til babyen uansett? Syns det er utrolig koselig å kunne samles og feire den gravide moren og den ufødte babyen.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2011 #6 Skrevet 24. oktober 2011 Jeg hadde babyshower igår, det var veldig koselig Bestevenninna mi hadde bedt inn søstre, svigerinner og venninner, hvor vi spiste kaker og godis, og kosa oss masse:) Av alle tradisjoner vi har tatt fra USA i senere tid, må jeg si at dette er en av de bedre. Gaver ville man jo uansett gitt når babyen blir født. Å så var det koselig å ha en jentekveld før babyen kommer på mine høygravide dager. Gleder meg til og arrangere for min bestevenninne om noen måneder:) Er 25 btw, så den typiske unge moren er jeg ikke
Anonym bruker Skrevet 25. oktober 2011 #7 Skrevet 25. oktober 2011 Det er sant som du sier, men det er som om det blir litt mer press og forventninger når man holder babyshower. Det er ikke så personlig, føler jeg :-/ Dessuten skal man vel lage kake og en større tilstelning? Stress... Meen meg om det. -HI
Anonym bruker Skrevet 25. oktober 2011 #8 Skrevet 25. oktober 2011 Slik det gjøres nå er et helt nytt fenomen i Norge. Jeg tror det har kommet i løpet av de siste 5 årene, men hvis vi går langt tilbake i tid, noen hundre år, var det vistnok ganske vanlig å ha noe liknende før fødselen her i landet også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå