Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2011 #1 Skrevet 17. oktober 2011 Dvs hvis de overlever uten å bli gulpet, tisser eller bæsjet på;o) Bruker dere samme klærne flere dager hvis de ikke får noe av det ovennevten på seg? Feks pysjen? Baby 3-4 mnd.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2011 #2 Skrevet 17. oktober 2011 Babyer som ikke gulper kan ha samme klær i flere dager vel. Skifter etter bading (bader ikke fjerdemann så ofte), eller selvsagt om det kommer bæsj eller tiss på.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2011 #3 Skrevet 17. oktober 2011 Ja, jeg syns det var helt greit å bruke de samme klærne mer enn en dag, hvis de som du sier "overlevde" så lenge.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2011 #4 Skrevet 17. oktober 2011 Vasker når det er skittent;) Bruker pysjen 2-3 netter, hvis ikke det er gulp,tiss osv på det. Eller hvis hun har svettet mye.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2011 #5 Skrevet 17. oktober 2011 Bruker til det blir skittent, om det tar 5 minutter eller tre dager.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2011 #6 Skrevet 17. oktober 2011 Skifter egentlig alt hver dag, men først og fremst fordi vi har så masse klær - men også fordi jeg synes det er deilig med rene klær på babyen (og de andre to barna) hver dag.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2011 #7 Skrevet 17. oktober 2011 Skifter tpy hver dag, men mest fordi jeg synes det er hyggelig å bruke så mye som mulig av det fine tøyet hun har fått... Vasker det hvis det blir skittent! Pysj bruker hun lenger av gangen, hvis ikke gulp, tiss eller lignende kan hun gjerne bruke den et par uker!
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2011 #9 Skrevet 17. oktober 2011 Vasker når det er skittent, uansett om det gjelder gulp, tiss, svette eller hva det måtte være. Så små babyer blir ikke skitne om det ikke hender noe (av det ovenstående), de ligger jo stort sett på rene pledd, eller i fanget vårt! Vent bare til du får en som kryper overalt...eller en som går...og putter bamsen i do og spiser småstein og...ja...sukk...var vel på tide å legge seg...en ny, spennende dag venter i morgen ;-)
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2011 #10 Skrevet 17. oktober 2011 Nye klær hver dag, ikke fordi jeg har så mye klær, men fordi jeg liker at det lukter rent av babyen. Så jeg vasker klærne etter en dags bruk uten unntak (og hater å vaske klær i tillegg!). Bader ikke babyen hver dag da, ca hver 3 dag. Med førstemann badet jeg hver dag første året og han hadde nyvaskete klær hver dag i 8-9 år. Innså egen galskap til slutt etter press fra mannen, men har startet samme greia om igjen nå Huff..ja jeg har ikke sagt jeg er perfekt, har jeg vel? Langt ifra!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå