Gå til innhold

Forslag til VELDIG billige middager?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har det veldig stramt økonomisk nå og trenger tips til billige middager.

 

Har dere noen gode tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hjemmelage blomkålsuppe: Blomkål 10-15 kroner, hvetemel, vann, buljongterning, melk og eventuelt fløte. Tilsett bacon om råd ;-)

Hjemmelaget tomatsuppe, to bokser hakkede tomater 10-15 kroner, vann, buljong, løk. Tilsett pølser om råd ;-)

Skrevet

Notert ;)

 

Tusen takk :)

Skrevet

Fiskeboller, makaroni og ketchup. Synes ikke det er noe godt selv, men gubben liker det veldig godt.

Skrevet

Har et tips til. Kjøp 2 kilos med frossen kylling på kiwi. Del opp i mindre poser. Den er kjempe god og utrolig billig. Tror det er ca 112 kroner for en pakke. Vi har en i ca 1 mnd.

Bruker det til wok, pasta og kyllingsuppe =)

Skrevet

Sei er veldig billig fisk. Frossen sei i blokk 625 g. koster rundt 20 kroner. Jeg lager en gryte med det, tomat(hermetiske) løk, litt basillikum servert med ris og tror hele middagen kommer på under 50 kr for oss 4. Sei kan også rulles i mel, salt og pepper og stekes på panna. Blir litt som fiskepinner, bare bedre og sunnere. Med potet og raspa gulrot er dette billig og godt. Og spagetti carbonara; Spagetti, fløte, ost og litt bacon.

 

Mitt beste tips er å planlegge for to uker i gangen. Da får en brukt opp alle ingrediensene en kjøper inn så ingenting blir kastet. Greier oss i en uke på ca 1000 kr til alt av mat om jeg planlegger.

Skrevet

Frossen lapskausblanding kan brukes som utgangspunkt både for lapskaus, supper og pytt i panne. Spe på med pølse (Norfjord på Rema 1000 er billig).

 

Frossen laks med skinn er billig, både på Rema 1000 og Kiwi.

 

Fiskegratenger (Ikke Findus) kan du få for noen få kroner.

 

En pakke med pastarør fra Rema sitt eget merke koster 3,50.

 

Kjøp ris i store sekker på innvandrer-butikker.

 

Lag kjøttkaker, karbonader og kjøttboller selv. Billigere en ferdiglaget, og mye bedre.

Skrevet

Tomatsuppe med grønnsaker:

En boks tomatpure, en liter/halvannen med vann, litt sukker og salt, når det har kokt opp tilsett en halv pakke av billigste grønnsaksblanding, amerikansk pleier å funke.

 

Stek ris, studentversjonen

Kok ris, stek i panne med olje, bland i rikelig med grillkrydder under stekingen. Må sprøstekes skikkelig! Kan tilsettes grønnsaksblanding, men da kanskje uten grillkrydder.

 

Kokt pasta med ketchup.

 

Billig pizza

Lag grov(eller fin hvis du bare har fint mel) pizzabunn av mel, salt, olje vann og tørrgjær, fordel i langpanne. Sleng på utradisjonelt fyll, dvs. alt du måtte finne i kjøleskapet. Kan spres tynt utover, brødet metter. Jeg har spist kokt egg på pizza ;-) Ost er ikke så viktig...

 

Bønnegryte

Kjøp tørre brune bønner i sånn eske, og en boks eller to hermetiske tomater. Vann ut bønner over natten, kok dem etter anvisning. Tilsett tomater nesten til slutt. Sleng i litt sukker og salt. Tomatpure gjør seg også.

 

Kokt kål med salt på

 

Grønnsakssuppe

Kål, poteter, gulrøtter, kålrot. Litt salt eller buljong.

 

Disse er ikke bare VELDIG billige, de er faktisk skitbillige. Men anbefales ikke som lengre tids kosthold pga ensidig næringsinnhold. I det store og hele er det billigere å være vegetarianer, bønner og linser erstatter proteiner.

 

Hm, mimring fra studentdagene... :-)

Skrevet

Har du en Rimi-butikk i nærheten? Når de har ferskvarer som går ut på dato en dag frem i tid, setter de varene ned til halv pris. Da kan du få kjøtt og andre ferskvarer til en billig penge :)

Skrevet

Ica også. Jeg kjøper pålegg, eller gryte kjøtt til halv pris på Ica og legger i fryseren.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...