Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #1 Skrevet 15. oktober 2011 Det er to uker siden jeg fødte og jeg har kranglet med samboer ikveld, det er pga økonomien vi stresser for tiden med penger, og har det ikke så bra økonomisk sett men klarer oss... Og jeg har stadig fått kjeft for å gå og ta meg en kaffe med mine venner, gå ut osv, jobber hjemmenifra og har ikke mammapermisjon og føler han presser meg til å jobbe veldig mye.. Nå ikveld ville han ta seg en tur ut med kompis og trengte penger til det, helt greit for ham å bruke en del penger på å gå ut ogd rikke osv mens jeg kan ikke ta meg en kaffe, ble veldig skuffet og sur og nå føler jeg at jeg ikke "orker" mer... Helt sykt, kun to uker siden vi fikk vår fine jente og nå er det så gale alt, ville ikke snakke med ham ikveld og jeg føler virkelig for å gjøre det slutt med ham, han er ute nå på byn og jeg føler meg elendig Hva hadde dere gjort i min situasjon?
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #3 Skrevet 15. oktober 2011 du er nok sliten etter og ha fått en unge, og vender deg enda til døgnet med en liten unge. jeg ville latt mannen ta penger og dra ut. men om han klager på deg så si neste gang at du dro ut da og da.. og jeg skal ikke fordi?? det er bare kaffe og han på by`n,. forhold har overlevd mye mer enn det før. mitt har hvertfall det. jeg syns du skal la det gå. la han være litt i fred. ingen greunn til og gå fra han pga en tur på by`n eller kaffe..
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #4 Skrevet 15. oktober 2011 Hvor gamle er dere? Høres ut som dere er unge og har dårlig styring på ting..? Dere må rett og slett bli voksne og ta tak i dette på en voksen måte. Sett opp budsjett så dere vet hva dere skal betale til de forskjellige. Så oppretter dere en egen regningskonto hvor denne summen blir satt inn hver måned. Tilbake på hver deres personkonto har dere da lommepenger, de kan dere bruke til hva dere vil. Dere bør ha omtrent samme summen i lommepenger i måneden, og om dere bruker de på kaffe, alkohol, klær eller ukeblader bestemmer dere helt selv. Umulig å bli uvenner om penger hvis dere har en ryddig økonomi. Ta tak i det og fiks opp. Ta alle årets utgifter og del på 12, det er summen som skal inn på regningskonto, da sparer dere også opp til de regningene som bare kommer hver tredje måned. Sjekk alle kontoutskrifter så dere ser hvor mye dere bruker i matbutikken på en måned, også tar dere enten ut denne summen på lønningsdagene deres og legger i "husholdningsglasset" på kjøkkenet så dere kan betale med kontanter hele måneden, eller dere oppretter en matkonto med eget minibankkort også bruker dere bare dette kortet i matbutikken.
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #5 Skrevet 15. oktober 2011 Få det hele litt på avstand så skal du se at det ordner seg. Er virkelig for ille å gå fra hverandre for en slik bagatell som noen hundre kroner. Men midt oppi konflikten kan selv en krone bli stor, så det er viktig å ikke ta en slik beslutning før ting har fått roet seg litt. Men for all del, ikke godta at han nekter deg en kopp kaffe med venner, men ikke la det bli en fight som velter forholdet, men heller en diskusjon som styrker forholdet
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #6 Skrevet 15. oktober 2011 Synes du er litt drama queen... Tenkte du virkelig at dette var den største konflikten dere kom til å få? Det kommer nok større kameler i løpet av livet du blir nødt til å svelge... Dessuten så bør du være såpass raus at du gir mannen din lov til å bruke litt penger, men han må også skjønne at du ikke er klar til å begynne å jobbe allerede nå!! Og at du må få omgås venner! Det er helt usannsynlig å jobbe med en baby på 14 dager. Du trenger jo å sove når babyen sover for å komme deg etter fødsel og kompensere for natteammingen... Skjønner heller ikke at du allerede har rukket å drikke mye kaffe ute med venninner når det bare er 14 dager siden du fødte.. Jeg var helt i ammetåka så tidlig og kom meg verken ut av pysjen eller noe. Gikk bare og våket over datteren vår og kunne liksom ikke skjønne at hun var her..Men vi er jo forskjellige...
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #7 Skrevet 15. oktober 2011 Tror nok som de over at det er litt tidlig å gjøre det slutt, i hvert fall nå med en nyfødt. Dere skylder barnet og hverandre å prøve igjen og igjen og igjen. Samliv er fullt av opp og nedturer. Prøv heller å snakke med hverandre om problemene. Mye kan løses.
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2011 #8 Skrevet 16. oktober 2011 er litt enig med mange andre her om at dette er meningsløst å gjøre det slutt over! Men så vet jeg samtidig av egen erfaring at innimellom blir skrullete ting til håpløst store diskusjoner... Men du, kan dere ikke løse dette ved å sette av en sum i måneden dere har til privat kos? f.eks. 500 kr. per måned? Om du bruker det på kafe eller klær eller hva som helst er ditt valg og han får samme sum å bruke på det han vil.. Bør jo være unødvendig, men om det kan løse konflikten så er det kanskje verdt det en periode?
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2011 #9 Skrevet 16. oktober 2011 Gjøre det slutt pga at dere ikke er "på samme side" når det gjelder økonomi og hva penger skal brukes til? Lykke til med det forholdet sier jeg bare.. Her har vi dårlig økonomi selv, to voksene og to barn, og på slutten av hver mnd, så skraper vi tomflasker for å sikre mat til meg og samboeren, ungene har mat så det skal holde ut mnd + litt til. Og vi finner ikke dette noe å slå opp over. Om jeg tar en kaffe tur, eller han er med kompiser og drikker, så noe av pengene går bort på det, så blir det ikke brudd av den grunn. Vi tar diskusjonen der og da, og finner en løsning vi kan være enige i.
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2011 #10 Skrevet 16. oktober 2011 Jeg skjønner godt at du blir lei og det er utrolig dårlig gjort av ham å gnåle om at du tar en kaffe samtidig som det er helt ok i hans øyne at han bruker penger på fest og alkohol. Det er urettferdig av ham og det virker som om han setter sine egne behov først. Sett dere ned og lag budsjett. Bli enig om en felles plattform og eventuelt fastsett en fast sum for lommepenger til dere hver i mnd. som dere kan bruke på kaffe, øl og andre ting.
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2011 #11 Skrevet 16. oktober 2011 Det er statistisk vanlig å ha samlivsbrudd to uker etter fødsel. Jeg har fire barn og har sittet å grått to uker etter hver fødsel at jeg var så dum å få et barn til med en slik slamp. Ro deg helt ned. Du er FULL av hormoner og svingninger. Han er full av reaksjoner og svingninger. Skulle jeg plukke på noe her så er det at man stikker på byen to uker etter fødsel. Ikke pengebruken.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå