Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #1 Skrevet 15. oktober 2011 Jeg drikker ikke melk eller drikker/spiser melkeprodukter. Dette fordi babyen reagerer på det ved å få vondt i magen sin. Kan jeg drikke soyamelk og bruke det i matlaging? Eller vil det føre til magevondt på babyen?
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #2 Skrevet 15. oktober 2011 Som oftest er det laktose og melkeprotein babyene reagerer på når man drikker KUmelk. Soyamelk er et planteprodukt og inneholder ikke de samme stoffene som kumelk. Personer med melkeintoleranse kan som oftest fint drikke og bruke "melke"produkter som soyamelk, rismelk, havremelk, kokosmelk.
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #3 Skrevet 15. oktober 2011 Så da kan jeg bruke soyamelk uten at babyen som fullammer får vondt i magen??
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #5 Skrevet 15. oktober 2011 Takk for svar. Måtte være helt sikker for jeg får så vondt i mammahjertet om hun skulle få vondt i magen for at jeg har spist noe hun ikke tåler :-(
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå