Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2011 #1 Skrevet 14. oktober 2011 er d å anbefalle? må man ha briller for å se effekten av 3D? kan man spille vanlige spill på den også?
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2011 #3 Skrevet 15. oktober 2011 Den er ikke anbefalt til barn altså. Om du tenker på øya dems:)
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2011 #4 Skrevet 16. oktober 2011 Har hørt de kan være ekkel å se på ja i 3D
Alva♂️♂️♂️♀️ Skrevet 16. oktober 2011 #5 Skrevet 16. oktober 2011 Eldstemann fikk til 9 årsdagen av besteforeldrene sine. Man må ikke ha briller, og så lenge man ser rett på skjermen, så er den faktisk veldig bra og har skikkelig 3D -effekt. Men om man prøver å se på skjermen fra siden, f.eks for å se på en som spiller, så blir det bare ekkelt. Man kan spille vanlige spill på den, men da er det ikke 3D-effekt på den. Man kan også velge å dempe, eller skru helt av, 3D-effekten på 3D-spillene. Nintendo 3DS er ikke anbefalt til barn på under 6-7 år, og vi lar heller ikke vår 9 åring spille mer enn maks 40-45 min i strekk på den.
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2011 #6 Skrevet 16. oktober 2011 vet du om man kan spille brent spill på den? sånn spill man legger inn på brikker
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2011 #7 Skrevet 16. oktober 2011 Nei, det er sterkt frarådet! Ødelegger øynene og "forstyrrer" hjernen.
Alva♂️♂️♂️♀️ Skrevet 16. oktober 2011 #8 Skrevet 16. oktober 2011 Jeg tror det. Mannen snakket i hvertfall om noe der med å laste ned og brenne ut, evt koble seg på nett med DS'en, men jeg vet ikke helt. Det er han som kan slike ting hos oss, jeg er en teknisk idiot ;-)
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2011 #10 Skrevet 16. oktober 2011 Hei, dette kan jeg si noe om, ettersom jeg jobber med "faget". Anbefaler nintendo 3DS til barn OVER 6år, egentlig står det i infoen vi fikk fra nintendo og bergsala (norsk kontakt for nintendo) at det er ikke anbefalt under 5 år, men jeg ville heller vært på den trygge siden. Derfor sier jeg 6 og opp! Dette kommer av at barns syn somregel ikke er "ferdig" utviklet før 4-5 og de kan få migrene/hodepine av å se på 3D skjermen. Ellers kan du også skru 3D effekten av og på, man skal egentlig ikke spille med 3D effekten på i mer enn 2timer i strekk, men som jeg sier til mine egne,- max 45min i strekk med spilling, 3D effekt eller ikke, så 20min pause. Dette fordi hjernen blir "sliten" av å fokusere på noe så lenge, spes i ung alder, og dette gir meg grettne barn! Om konsollene kan "hackes" er jeg usikker på, du kunne det med de gamle DS'ene, men jeg lurer på om de nye har chip-protection. Er usikker på dette! Jeg synes 3DS pr i dag er mye bedre enn andre valg når det kommer til DS, og så lenge man er ansvarlig med spilletid (som man bør være for alle konsoller/TV titting), så skal det gå greit. Utvalget i spill til 3DS er fortiden veldig godt, og spillene som kommer i kommende år er fantastisk mye bedre enn det som har vært tidligere!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå