Gå til innhold

Vintersko og sånt. Noen erfarne mammaer her?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er helt fersk løpende-ettårings-mamma og lurer derfor på noe med vinterskoene.

Jeg har kjøpt varme og gode vinterstøvler og hun virker fornøyd med de (pga kulda brukes de nå i barnehagen). Men hva når det blir godt med minusgrader? Er det da meningen at de skal bruke ullsåler og ullsokker i tillegg? Eller skal en god vinterstøvel holde såpass på varmen til de små?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har superfit til min lille og han bruker aldri mer enn tynne ullstrømper nedi og har aldri vært kald på bena. 3. sesongen vi bruker de nå og de to foregående vintrene har det som kjent vært KALDT!

 

En god vinterstøvel skal men ikke behøve å supplere med såler nei, men ullsokker skal man alltid bruke, bomull transporterer jo ikke bort evt fotsvette.

Skrevet

Takk for godt råd. Hun bruker konstant ullstrømpebukser, så da satser jeg på at det holder. Men merkelig nok blir hun svett på bena i ullstrømpebukser, selv i tynne inne-sandaler.

 

HI

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...