solfrøken-♂♂♂ Skrevet 3. oktober 2011 #1 Skrevet 3. oktober 2011 Jeg har siste 4 ukene vært 50% sykmeldt pga bekkenløsning. Jeg jobber på småbarnsavd. i bhg og det er tungt å være der hele dager. Når legen sykmeldte meg halvt så var det for at jeg skulle jobbe halve dager... Dette passet ikke arb.giver og jeg måtte jobbe 2hele og 1 halv dag. Slutten av sist uke var jeg igjen hos legen og han var ikke fornøyd. Derfor ville han sykmelde meg 100% fra nå... Siden jeg har spes.ped ansvar for noen barn med spesielle behov har jeg div ting som må gjøres ferdig før jeg går ut i perm og det er bl.a noe som kun jeg kan gjøre ferdig!!! Så jeg bad til legen om å få jobbe 20/30% men at han skrev i anbefalingen at jeg jobber max 3 timer hver gang... Sjefen ble rett og slett SUR!!!! Og mente at det var myyye bedre at jeg var 100% sykmeldt enn 70 % som jeg er nå.. for nå klarte de ikke dekke opp med vikar! Og det ble bare problemer ut av det!!! Så mye for å prøve å jobbe litt... Men som legen sa, det er ikke arb.giver som bestemmer det, hvis jeg ønsker å jobbe litt så skal de legge til rette for at jeg kan det uansett!!!! Uff, måtte bare ha en liten utblåsning =) Takk til dere som leste =) =) =)
Major HotLips Houlihan Skrevet 3. oktober 2011 #2 Skrevet 3. oktober 2011 Har de ikke søkt tilretteleggingstilskudd fra nav? Jeg er ped.leder på småbarnsavdeling og går også halve dager. Hos oss søkte styrer om tilskudd og ansatte førskolelæreren som skal være vikar for meg, allerede nå. På den måten er vi faktisk en halv ekstra, altså meg, på avdelingen og overgangen med en ny leder er mykere for både voksne og barn Håper det ordner seg for deg. Du er i din fulle rett til å gå halve dager så bare stå på!
solfrøken-♂♂♂ Skrevet 3. oktober 2011 Forfatter #3 Skrevet 3. oktober 2011 Joda, de søkte forrige uke om tilretteleggingstilskudd, men de har jo ikke satt inn vikar for meg på de 4 ukene jeg har gått på 50% sykmelding heller... De bare syter og klager over at de ikke får en vikar til å jobbe halve dager.... Men jeg skal jommen nevne det for dem på onsdag når jeg skal på jobb igjen.... =) Takk takk =) =) =)
dincene Skrevet 3. oktober 2011 #4 Skrevet 3. oktober 2011 Jeg også ble sykmeldt 50 og 60% men måtte gå fulle dager på grunn av - det går ikke an å finne folk som har lyst å jobbe halve dagen for deg! - fikk jeg svar. Og nå sa styreren at det er vanskelig å tilrettelegge i en barnehage for gravide. Hvis jeg skal slippe de tungste løft så skal jo det gå utover dei to andre som jobber med meg sa hun. Og jeg skjønner jo det... Er helt anna på et kontor liksomt.
skilpaddemadde Skrevet 3. oktober 2011 #5 Skrevet 3. oktober 2011 Kan du gå aktiv sykemeldt? Da er det jo både vikar for deg OG du kan komme og gå som du føler for....? Husker ikke helt reglene for når du kan gå aktiv sykemeldt, men jeg jobber i bhg og gikk først 100% sm, for deretter å prøve meg i aktiv sm noen uker, noe som fungerte fint, da fikk jeg vært på jobben noen timer i uka, samtidig som det var vikar for meg:)
solfrøken-♂♂♂ Skrevet 4. oktober 2011 Forfatter #6 Skrevet 4. oktober 2011 Aktiv sykmelding eksisterer ikke lenger! Systemet ble rett og slett utnytta av mange arb.givere og det ble slutt på aktiv sykmelding fra 1.juli i år (2011) Hadde det ikke vært for det så hadde jeg nok gått på det, fordi det passa arb.giver best (og meg også siden jeg da kunne være der når jeg orket) Men nå skal alt tilrettelegges og det skal samarbeides så mye mellom nav/lege/arb.taker og arb.giver... Men når det vanskelig lar seg gjøre så blir jeg altså et problem =) Og der kommer altså dette tilretteleggingstilskuddet inn også. Arb.giver kan søke om det for å ansette vikar i full stilling, men de må fremdeles lønne arb.taker den % andelen han/hun skal jobbe... (selv om dette blir på topp... Saken er at tilretteleggingstilskuddet er ikke kjempe høyt(dekker ikke en vikars lønn på full tid) og arb.giver kan tape økonomisk på det!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå