Gå til innhold

Hva slags prevensjon ville dere brukt hvis dere var 41 år?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Bare nysgjerrig. Helst ikke p-pillen, for jeg er så dårlig til å huske :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke noe mer enn det jeg har brukt siste 20 åra, ingenting:)

Er 41 i morgen, huff tiden flyr...

Skrevet

Jeg ville sterilisert meg!

 

Er 37 år selv og har gjort det, er deilig slippe proppe kroppen med hormoner frem til overgangen og kobberspiral kan jeg ikke ha siden jeg har en kropp som helt konsekvent støter vekk fremmedlegemer.

 

Har arvet det etter mamma og det kan være en utfordring, mamma brakk f.eks et ben i tommelen og kroppen støtet ut forsterkningen som ble skrudd fast i benet da det ble operert... Håper jeg aldri trenger en transplantasjon!

Skrevet

Hormonspiral. Jeg skal bytte min nå. Er 44.

Skrevet

Ingenting. Hva er egentlig sjansen for at 40-åringer skal bli gravid?

 

Særlig ikke 44-åringer. De har omlag 2% sjanse for å bli gravid.

 

En 20-åring med kondom løper større risk for å bli gravid enn en 44-åring uten noe.

Skrevet

Jeg har spiral, men er yngre enn deg, og har hatt den en stund. Legen sa jeg kunne ha den til jeg passerte førti og så kunne jeg sette inn enda en etterpå til jeg var helt sikker på at jeg ikke var fruktbar mere.

Skrevet

Jeg kjenner mange som har blitt gravide etter fylte 40. Selv ble jeg gravid på første forsøk både da jeg var 39 og da jeg var 41. Jeg tar ikke sjansen på at jeg skal bli gravid nå. Da er det tryggere å bruke prevansjon. Jeg har også tatt blodprøve for å se om jeg har kommet i overgangsalderen. Det har jeg ikke. Da er det hasard å ha sex uten prevansjon.

 

De fleste har en mulighet til å føde et levende barn som er ca 10 % av hva den var da de var 20 når de er omtrent 42. Det er et ganske høyt tall.

Skrevet

Jeg hat hatt spiral i 3,5 år og tenker å sterilisere med når det nærmer seg tid for å bytte.

Skrevet

Jaja, anonym 21:26 :)

 

Jeg ble gravid med nr 2 da jeg var knappe 40 år, og da hadde vi prøvd i 2 mnd, så hvem vet ;)

 

Men nå har jeg fått to friske barn og jeg vil ikke ha flere ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...