Gå til innhold

hvor vanlig er det å abortere


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Etter oppdaget svangerskap er det ikke vanlig, da er det mest vanlige å bære fram et barn. Men leser du på slike forum som dette, særlig 1. trim. så virker det veldig vanllig for de samles der, alle skrekkhistoriene.

Skrevet

Ja, jeg er gravid og hører egentlig hjemme på 1.tri, men jeg må bare holde meg unna. Blir jo helt stressa og nervøs av å være der. Virker som alle har mistet 15 ganger og at det er et under hvis det går bra :-(

 

ikke hi

Skrevet

Fant noe på nett: Når det gjelder helsevesenets tall på hvor vanlig en abort er (utenom de tidlige tilfeller som beskrevet ovenfor), angis det at vel 15% av alle erkjente svangerskap ender med spontanabort. Omtrent 80% av disse skjer innen utgangen av 12. svangerskapsuke. Risikoen for spontan abort øker med kvinnens alder til 20% ved siste del av kvinnens fruktbare alder.

 

 

Skrevet

det er ikke uvanlig dessverre, men har selv vært gravid 2 ganger og aldri mistet :)

Skrevet

Syns alle skal holde seg unna dette forumet når man er gravid jeg for fy flate så mye grusomt man kan lese om ! Er man litt nervøs i utgangspungtet så er avhold herfra tingen. Det gjorde jeg. Meldte meg inn når babyen ar kommet og ting var greit ;)

Skrevet

Det vanligste er jo at det går bra :)

 

 

Jeg har lest at de fleste opplever en tidlig spontanabort en eller annen gang i løpet av livet. Hos meg har det gått bra 2/3 ganger.

Skrevet

Tror det som regel går bra, men har flere venninner som har mistet. Jeg har 5 barn og har aldri mistet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...