Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #1 Skrevet 1. oktober 2011 gifteringene kom i posten i dag, men er for liten(begge to) noen som har utvidet ringene sine og vet hva det koster?evt sånn cirka kan ikke sende de i retur for utviding da vi skal gifte oss om 8 dager.
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #2 Skrevet 1. oktober 2011 tar 3 uker, kostet 400 kr for en ring her men syns du burde klage,.. du kan jo ikke gifte deg uten ringer,,.
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #3 Skrevet 1. oktober 2011 så lenge?noen som mente at det tok 15 min i butikken. er en her jeg bor som har eget "verksted" i butikken., har sendt de jeg kjøpte ringene av en mail der jeg forklarer at ringmålerne de sendte meg ikke stemmer over ens med den ringen jeg sitter med nå. både jeg og mannen har målt med ringmåler, pluss at jeg har kontrollmålt i en annen butikk. men begge ringene er for liten. min får jegi kke over fingerleddet en gang. kjedelig å ikke har ringer på fingren på den store dagen.
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #5 Skrevet 1. oktober 2011 Det går fort hvis de kan gjøre det i butikken. De fleste sender ringene inn. Da tar det nødvendig vis en del dager ekstra.
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #6 Skrevet 1. oktober 2011 håper inderlig dere klarer å få det ordnet! Jeg ville gått på mandag direkte til en gullsmed, om du må jobbe på dagen, finn frem tlfnr og ring til flere gullsmeder og forhør deg før du tar valget! Kan være du får det gjort raskt og kan spare masse penger på det. Men den butikken du har kjøpt ringene hos burde virkelig ha dekket utgiften for det.. For det er virkelig dårlig service når ringene ikke stemmer med ringmålene dere tok. Hvillken nettbutikk bestilte dere fra? VI har sett på ringer på gifteringer.no og har funnet min favoritt der.. men det er 12000 kr.... er mye penger.... da jeg er redd det kan ødelegge budsjettet vårt litt... Vi reiser bort å gifter oss om noen uker... Men lurer på om vi kan spare noen penger på å kjøpe ringer der (i utlandet)
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #7 Skrevet 1. oktober 2011 servicen i butikken har vært upåklagelig, og jeg er sikker på at de mer enn gjerne vil ordne opp ett er seg. Problemet mitt er bare at jeg ikke har tid til å sende ringene i retur, vente på rep og vente på posten ...8 dager igjen. Hadde ringen bare vært litt trang, så hadde jeg kunne brukt den på dagen, og sendt den i retur for utviding seinere. men min går rett og slett ikke på. har en annen ring som jeg har brukt hver dag siden 2006 i str 55(samme som jeg bestilte ringen i) den passer helt fint, går lett av. har til og med brukt den begge graviditetene og født med den på. så her må de ha gjort noe helt feil...
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #8 Skrevet 1. oktober 2011 Jobber på gullsmed, det kommer ann på hvilken ring du har kjøpt. Er det gult gullsringer og uten dia i kan de strekkes og dette tar vi 100 kr per ring for. Det er gjort veldig fort, 5 min! Men kan kun tas ut 4-5 nr. Skal det mere må det legges i gull! Prisene er jo forskjellig i hver butikk. Bare spør hvis du lurer på mere
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #9 Skrevet 1. oktober 2011 Jeg har jobbet hos gullsmed. Det er gratis når du har kjøp ringene der
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #10 Skrevet 1. oktober 2011 vi har planlagt bryllup siden 12.sept, så det er under en mnd fra start til mål. vi fant ikke ringer her vi bor som vi likte, så da ble nettet en god køsning..så får vi se hvor god løsningen egentlig ble----
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #11 Skrevet 1. oktober 2011 men jeg har ikke kjøpt ringene der, kjøpt på nett, vet du hva det kostet om du ikke hadde kjøpt de i butikken? og evt hvor lang tid det tok?
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #12 Skrevet 1. oktober 2011 Jeg betalte under 200 kroner for å utvide min giftering, men det er en enkel ring i gult gull da, ingen mønster, diamant eller annet som måtte tas hensyn til. Leverte ringen ene dagen og hentet den dagen etter.
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #13 Skrevet 1. oktober 2011 å så godt å høre. våre er helt enkle også, er i titan. så da er det håp;)takk;)
Anonym bruker Skrevet 1. oktober 2011 #14 Skrevet 1. oktober 2011 Det du gjør, er at du sender en mail til dem du bestilte ringene fra og hør med dem om det er noe dem kan gjøre. Så søker du litt på de forskjellige gullsmedbutikkene, og se om de har en prisliste etv. om dem kan gjøre en hastejobb eller noe. Så bruker du tiden på mandag til å prøve å gå innom så mange butikker som mulig og høre med dem.
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2011 #15 Skrevet 4. oktober 2011 fikk ikke gullsmeden her til å ta oppdraget da han ikke hadde jobbet nok med titan til å tørre å gjøre noe så kort tid før bryllupet, om de feks skulle sprekke(kunne ikke loddes) butiiken der jeg kjøpte ringene lovet å fikse ringene og ha de tilbake hos meg før bryllupet, så nå er de i posten på vei nedover...spennende å se om de kommer tilbake i rett tid!!litt nervepirrende dette her
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå