Anonym bruker Skrevet 28. september 2011 #1 Skrevet 28. september 2011 ...blødde gjennom og satt flekk på min hvite sofa her om dagen..:/ Jeg har vasket puta, men synes allikevel jeg ser flekken. Selv sa hun ingen ting, tror hun merket det da hun gikk på do ettersom hun pluttselig måtte hjem. Jeg merket det heller ikke før etter at hun var gått. Men usk, jeg synes det er ekkelt, spesielt siden jeg ikke får puta helt ren. Kan jo ikke vaske den på 90 grader heller?!?
Anonym bruker Skrevet 28. september 2011 #3 Skrevet 28. september 2011 Skal du få det helt rent må du vaske i det i så kaldt vann som mulig første gangen.
Anonym bruker Skrevet 28. september 2011 #4 Skrevet 28. september 2011 Uhell skjer, men litt ekkelt er det jo. Tror nok venninna di er litt flau og. Har gjort det samme selv for noen år siden, lite moro :/ Men kan du ikke prøve å klore den?
Anonym bruker Skrevet 28. september 2011 #5 Skrevet 28. september 2011 Tør ikke å klore den, da blir den vel ødelagt (er microfiber)?? ....betyr det at det er for sent når jeg alt har vasket trekket på 40grader og ikke tok det i helt kaldt vann med en gang?? Vet at man kan ha uhell, men synes det er guffent.
Anonym bruker Skrevet 28. september 2011 #6 Skrevet 28. september 2011 Tror det lureste er å levere den til rens hvis du allerede har prøvd å vaske den.
Anonym bruker Skrevet 28. september 2011 #7 Skrevet 28. september 2011 Bruk vanish i vaskevannet, en hel måleskje. Jeg blødde gjennom på mitt hvite trekk til overmadrassen. Vasket den i maskinen og brukte flekkfjerningsmiddelet sammen med vaskepulveret og flekkene forsvant
Anonym bruker Skrevet 28. september 2011 #8 Skrevet 28. september 2011 Ja, da har det varme vannet kapslet det inn. Hadde prøvd med en kraftig flekkfjerner.
Anonym bruker Skrevet 28. september 2011 #9 Skrevet 28. september 2011 Takk for svar, da skal jeg prøve vanish! hi
Anonym bruker Skrevet 28. september 2011 #10 Skrevet 28. september 2011 hydrogenperoksid på flekken - vask av med fuktig klut etterpå
Anonym bruker Skrevet 28. september 2011 #11 Skrevet 28. september 2011 Uff da, stakkar venninna di. Sikkert kjempeflaut så får håpe hun ikke vet det kom på sofaen også. Bod skal forøvrig vaskes med kaldt vann. Men prøv å ha på flekkfjernerspray og la den virke. Ellers kan du jo prøve å vaske med klor.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå