Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #1 Skrevet 27. september 2011 Fikk i dag høre av ansatte på SFO at det var lov å ha med DS, på eget ansvar selvsagt. Dette fordi noen barn som ikke er så flinke i sport og idrett trenger å få vist de andre barna at dem også mestrer noe. Hva tenker dere når dere høre dette, hører DS virkelig "hjemme" på et sted som SFO?
Gjest sug lut Skrevet 27. september 2011 #2 Skrevet 27. september 2011 Nei, overhodet ikke. Her er det tillatt i ferier, men det en uting. Det barna som ikke funker fysisk trenger er ikke ennå mer passivitet.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #3 Skrevet 27. september 2011 Her får de lov til å ha det med i skoleferiene, så de barna som er der fulle dager i høstferien o.l. kan ha de med. Ellers i året har de ingenting på hverken skole eller sfo å gjøre synes jeg. Greit at ikke alle liker sport og idrett, men det er da mange andre ting de kan gjøre! På sfo her kan de være ute å leke i skogen, på lekeplassen osv. De har aktiviteter på musikkrommet, på datarommet og noen ganger i måneden på heimkunnskapsrommet. Å sitte med hodet i hver sin DS hører ikke til i tiden av døgnet barna skal leke med kameratene sine synes jeg.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #4 Skrevet 27. september 2011 Jeg synes absolutt at DS er greit på SFO i moderate mengder. En gang i uka i i et par timer. Det er utrolig sosialiserende og sitte med disse maskinene det flokker til seg andre barn og det er en hel gjeng som sitter og har det gøy. Hvorfor skal ikke barna få lov å spille litt? SFO er ikke skole ikke hjemme men et sted midt i mellom.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #5 Skrevet 27. september 2011 Nei! Barna har virkelig godt av andre ting!
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #6 Skrevet 27. september 2011 OKI.. men hvorfor gir dere DS til barna deres når dere er så i mot det?
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #7 Skrevet 27. september 2011 Det er forskjell på å ha en ds hjemme, der vi kan kontrollere bruk. Mitt barn har, og får bruke to timer i uken maks. På SFO skal hun aktiviseres på annet vis!
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #8 Skrevet 27. september 2011 Det kommer an på om ds-tiden på sfo begrenses. Her har de tidligere fått lov å ha med ds i ferier og da var det ds-tid mellom 9-10 og 14-15. Jeg syns det var veldig ålreit, men sikkert noen foreldre som har klaget for nå er ikke dette lov lenger.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #9 Skrevet 27. september 2011 aktiviseres.. jo det er jeg enig i men en gang i uken i noen et time eller to?. Hva er det du må kontrolere? Hvorfor skal ikke barna få lov å slappe ev en gang i uken med DS? DS er en del av barnekulturen.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #10 Skrevet 27. september 2011 Jeg vil ha ett aktivt barn, som er ute å leker mest mulig. Syns det er nok innetid på skole, SFO i tillegg til lekser og måltider. Da kan hun godt være ute i fysisk aktivitet fremfor å sløve med dataspill inne. Derfor maks to timer i uken.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #11 Skrevet 27. september 2011 Jeg sier ikke at barna skal få spille ubegresnet men i en en time på dagen eller to.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #12 Skrevet 27. september 2011 2 timer til dagen er 14 timer i uken. Det er mye tid, hvor barna kunne fått utfolde seg fysisk, eller lært noe nyttig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå