Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #1 Skrevet 27. september 2011 Har ei jente som er 11 uker gammel. De siste dagene har det kommet rødt og hissig utslett i underlivet, men ikke bak i rumpa. Har smørt nøye med diverse sinksalver og byttet bleie ofte, men det hjelper ikke. Jeg lurer på om det kan være sopp... Kanskje bare spør på apoteket? Noen med erfaring? Eller, kan det være bleia hun ikke tåler?? Vi bruker Pampers. Byttet til str 3 for litt siden.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2011 #2 Skrevet 27. september 2011 Jenta mi på 10 mnd har fått sopp. Fikk beskjed av helsesºster og kontakten fastlegen. Fikk time på dagen (stakkars, hadde jo vært der en stund jeg trodde det var bleieutslett og smurte på inotyol). Har nå en uke senere brukt canesten (den vanlige) og krystall fiolett, og hun er mye bedre! Foreslår at du ringer lege, ikke noe av dette er på resept så mulig du bare kan prate med de på telefon. Lykke til:)
mtebe Skrevet 2. mai 2013 #3 Skrevet 2. mai 2013 Hei ! Jeg har en datter på 4 som ofte får sopp i underlivet og endetarmsåpningen.... hva kommer dette av at det stadig kommer nye utbrudd? vi har kuttet ut alt av godteri og sukker....hjelper ikke! Detter er veldig plagsomt for henne og det er vondt for oss foreldre også....en vil så gjerne hjelpe!! Når vi går til lege får vi bare beskjed om å smøre med canesten eller dactacort.... men nå lurer jeg på om det kan være annen årsak til stadig utbrudd...har noen erfaring med dette? Kan barn ha candida i kroppen? takk for svar:))
Queen_of_the_road*2_gull Skrevet 2. mai 2013 #4 Skrevet 2. mai 2013 Hei ! Jeg har en datter på 4 som ofte får sopp i underlivet og endetarmsåpningen.... hva kommer dette av at det stadig kommer nye utbrudd? vi har kuttet ut alt av godteri og sukker....hjelper ikke! Detter er veldig plagsomt for henne og det er vondt for oss foreldre også....en vil så gjerne hjelpe!! Når vi går til lege får vi bare beskjed om å smøre med canesten eller dactacort.... men nå lurer jeg på om det kan være annen årsak til stadig utbrudd...har noen erfaring med dette? Kan barn ha candida i kroppen? takk for svar:)) Kanskje hun reagerer på noen matvarer, slik at om dere forsøker candida diett en stund så kanskje det går over, også kan dere forsøke å gjeninnføre div matvarer på nytt og se hva hun reagerer på f.eks. :-) Håper det ordner seg. Sopp er bare grusomt!!! :-(
kjersti83 Skrevet 2. mai 2013 #5 Skrevet 2. mai 2013 Har ei jente som er 11 uker gammel. De siste dagene har det kommet rødt og hissig utslett i underlivet, men ikke bak i rumpa.Har smørt nøye med diverse sinksalver og byttet bleie ofte, men det hjelper ikke.Jeg lurer på om det kan være sopp... Kanskje bare spør på apoteket?Noen med erfaring?Eller, kan det være bleia hun ikke tåler?? Vi bruker Pampers. Byttet til str 3 for litt siden. Stakkar:( Jeg ville prøvd å byttet bleie. F.eks libero. Jenta mi reagerte også på pampers. Men i tillegg høre m lege eller helsesøster om utslett. Enn skal aldri begynne å bruke canesten før du har hørt m helsesøster eller lege. Jenta mi på 2 år hadde sopp for noen med siden. Prøvde alt av salver før jeg prøvde med canesten etter råd fra helsesøster. Gikk over på noen dager! Lykke til:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå